The Day Before, Marka Tescil Sorunu Nedeniyle Ertelendi

Sıradaki içerik:

The Day Before, Marka Tescil Sorunu Nedeniyle Ertelendi

e
sv

Xbox & Bethesda Developer Direct’te Gösterilen Fragmanlar

84 okunma — 26 Ocak 2023 08:36

Microsoft bünyesindeki 5 stüdyonun oyunlarından paylaşım yapılan Xbox & Bethesda Developer Direct, dün gece yayımlandı. O denli fragman üzerine fragman paylaşılan programlardan değildi, her bir stüdyo geliştirdikleri bir oyunla karşımıza çıktılar. Nasıl bir program olmuş, buyurun daima birlikte bakalım.

Minecraft Legends

Gecenin birinci stüdyosu Mojang oldu; Minecraft Legends’a bir göz attık. Geliştiriciler; haritada turlayıp kaynak toplamak, hazine sandıklarını yağmalamak, üssünüzü inşa etmek, düşman üssü yakınlarında kamplar kurmak vs üzere oyunda yapılacak şeylerden kelam edip oyuna dair kimi bilgiler paylaştılar, PvP modundan bahsettiler. Minecraft Legends, 18 Nisan’da geliyor.

Forza Motorsport

Sonraki konuğumuz Turn 10 Studios oldu. Forza Horizon 5’ten sonra sıra Forza Motorsport serisine gelmişti. Kestirim edilebileceği üzere “gerçekçilik” üzerinde duruluyor. Modellemelerin süper olduğunu söylemeye gerek yok. Araçların üzerindeki kirli yüzeyleri gerçek imajlardan ayırt edemeyeceğimiz bir noktaya varmışlar neredeyse. Sesler konusunda da söylenecek fazla bir şey yok, yeniden çok güzel bir personellik kelam konusu. Pistlerin ve etrafın gerçekçiliğiyle de tablo tamamlanıyor. 500’den fazla araç, 800’den fazla geliştirmeden bahsediliyor -ki bunu duyup da heyecanlanmamak ne mümkün. Bu oyun kendisini oynatır üzere görünüyor, ne dersiniz? Bu yıl içerisinde buluşacağız kendisiyle, dört gözle bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

Hi-Fi Rush

Tango Gameworks, Ghostwire Tokyo ile bir ölçü hayal kırıklığı yaşatmıştı. Bu tabloyu geride bırakmaya çalışacakları oyunlardan birincisi Hi-Fi Rush. Stüdyonun alışıldık üslubunun dışında, rengarenk, çizgi sinema tadında bir oyun bu, fragmanda da görüldüğü üzere. Bir ritim aksiyon oyunu olarak, müzikleriyle aksiyonunu harmanlayıp bizi gaza getirmeye çalışacağı aşikâr. Bu hususta pek sorun yaşamayacak güya. Ve hoş bir haber de oyunun dün gece itibariyle çıkış yapmış olması. Game Pass’ten indirip çabucak oynamaya başlayabilirsiniz. Şahsen ben o denli yapmayı planlıyorum 🙂

Elder Scrolls Online: Necrom

Zenimax Online Studios denildiğinde büyük ihtimalle Elder Scrolls Online’a yeni bir ek paket geleceğini iddia etmişsinizdir. Bu türlü yaptıysanız, tebrikler, bildiniz 🙂 Elder Scrolls Online: Necrom; 5 Haziran’da PC, 20 Haziran’da Xbox için çıkış yapacak. Bu ortada ESO’nun evvelki bütün içerikleri, tüm oyuncuların erişimine sunulmuş durumda. Bugüne kadar oynamamış olanlar için de hoş bir giriş fırsatı olabilir.

Redfall

Gecenin finalini Bethesda Softworks ile yapıyoruz. Arkane’in yeni oyununu merakla bekleyenlerdenim. Bugüne kadar oyuncuları üzmediler, umarım Redfall da muvaffakiyet hanelerine yazılan bir oyun olur. Geliştirici grup, Redfall için evvelki oyunlarındakine misal bir deneyim yaşatmayı hedeflemişler, en azından kendileri bu türlü söylüyor. FPS var, RYO var, vampir var, ilgi çekebilecek bir dünya inşası var, daha ne olsun diyorlar. Redfall’un çıkış tarihi de ilan edildi; 2 Mayıs’ta geliyor. Biz de büyük bir merakla bekliyoruz, yakından takipteyiz.

Programın tamamını izlemek isteyenler için de görüntüyü şöyle paylaşmış olalım:

Kaynak: Oyun Gezer
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli