Amazon Prime Gaming Şubat 2023 Oyunları Açıklandı

Sıradaki içerik:

Amazon Prime Gaming Şubat 2023 Oyunları Açıklandı

e
sv

Amazon Nedir Nasıl Kuruldu ?

78 okunma — 27 Ocak 2023 16:48
Amazon, Jeff Bezos tarafından kurulmuş bir Amerikan e-ticaret şirketidir. Şirket, 1994 yılında kurulmuş ve ilk olarak kitap satışı yapmaktadır.

Amazon, Jeff Bezos tarafından kurulmuş bir Amerikan e-ticaret şirketidir. Şirket, 1994 yılında kurulmuş ve ilk olarak kitap satışı yapmaktadır. Ancak, zaman içerisinde elektronik, giyim, mobilya, gıda, hizmetler ve daha birçok ürün satışına başlamıştır. Amazon, dünya çapında birçok ülkede hizmet vermektedir ve milyarlarca müşteriye ulaşmaktadır.

Amazon’un kuruluş hikayesi, Jeff Bezos’in Wall Street’te çalışırken hayal ettiği bir fikre dayanmaktadır. Bezos, internetin potansiyelini fark etmiş ve e-ticaret sektöründe iş yapmaya karar vermiştir. İlk olarak, Bezos, kitap satışı yapmak için kurduğu Amazon’da, kitap arama ve sipariş verme işlemlerini kolaylaştırmak için çok sayıda arama seçeneği sunmuştur.

Amazon, ilk olarak

sadece birkaç ülkeye hizmet vermekteydi ancak zaman içerisinde dünya çapında hizmet vermeye başlamıştır. Şirket, zaman içerisinde birçok ürün ve hizmet sunmaya başlamıştır. Örneğin, Amazon, elektronik, giyim, mobilya, gıda, hizmetler ve daha birçok ürün satışını yapmaktadır. Ayrıca, Amazon, birçok hizmet sunmaktadır, örneğin, Amazon Prime, Amazon Music, Amazon Video ve Amazon Web Services gibi.

Amazon, zaman içerisinde birçok büyük şirketleri ve rakip e-ticaret sitelerini geride bırakmıştır. Şirket, milyarlarca müşteriye ulaşmış ve dünya çapında önemli bir e-ticaret şirketi haline gelmiştir. Amazon, bugün e-ticaret sektöründe lider bir konumdadır ve hala büyümeye devam etmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli