Amazon Nedir Nasıl Kuruldu ?

Sıradaki içerik:

Amazon Nedir Nasıl Kuruldu ?

e
sv

Call of Duty Serisi Hayatımıza Nasıl Girdi

73 okunma — 27 Ocak 2023 17:17
Call of Duty serisi, Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan bir seri oyundur. İlk oyun, 2003 yılında Microsoft Windows ve PlayStation 2 için piyasaya sürülmüştür.

Call of Duty serisi, Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan bir seri oyundur. İlk oyun, 2003 yılında Microsoft Windows ve PlayStation 2 için piyasaya sürülmüştür. Serinin ilk oyunları, 2. Dünya Savaşı döneminde geçen birçok savaş sahnesini konu almıştır.

Call of Duty serisi
ilk oyunun çıkışından bu yana birçok oyun içerisinde çeşitli dönemleri konu almıştır. Örneğin, oyunlar, Vietnam Savaşı, modern çağ savaşları ve hatta gelecekteki savaşları konu almıştır. Serideki oyunlar, aksiyon tabanlı bir taktik veya first-person shooter (FPS) tarzında sunulmuştur.

Serinin ilk oyunu, 2003 yılında piyasaya sürüldüğünde, oyunun gerçekçi ve ayrıntılı grafikleri ile dikkat çekmiştir. Ayrıca, oyunun gerçekçi ses efektleri ve oyun içi atmosferi, oyunun gerçekçi bir deneyim sunmasını sağlamıştır.

Call of Duty serisi, ilk oyunun çıkışından bu yana birçok oyun içerisinde çeşitli dönemleri konu almıştır. Örneğin, oyunlar, Vietnam Savaşı, modern çağ savaşları ve hatta gelecekteki savaşları konu almıştır. Serideki oyunlar, aksiyon tabanlı bir taktik veya first-person shooter (FPS) tarzında sunulmuştur.


Call of Duty serisi, oyun endüstrisinde çok büyük bir etki yaratmıştır. Seri, FPS oyunlarının popüler hale gelmesine ve oyun endüstrisinde birçok oyunu etkilemesine neden olmuştur. Ayrıca, seri, birçok oyunsever tarafından sevilen ve popüler bir seri haline gelmiştir.

Seri çok sayıda oyun içermektedir. Call of Duty 2, 3, World at War, Modern Warfare, Black Ops, Modern Warfare 2, Black Ops 2, Ghosts, Advanced Warfare, Infinite Warfare, WWII, Black Ops 3, Infinite Warfare, WWII, Black Ops 4, Modern Warfare (2019), Warzone ve Call of Duty: Black Ops Cold War gibi oyunları içermektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli