Instagram Keşfet Nasıl Düşülür ?

Sıradaki içerik:

Instagram Keşfet Nasıl Düşülür ?

e
sv

Hogwarts Legacy’den 100’den Fazla Manalı Yan Vazife Bulunacak

69 okunma — 27 Ocak 2023 10:12

Hogwarts Legacy’nin kıssa direktörü Moira Squier, GamesRadar’a verdiği röportajda oyunda 100’den fazla yan misyon bulunacağını ancak bunların boş vazifeler olmayacağını söyledi. Squier’in söylediğine nazaran bu yan aktiviteleri yapma formumuz ana kıssaya de tesir edecekmiş.

Squier, “Ana öykü karmaşık ve ilgi cazibeli ve farklı karakterler ve bakış açıları içeriyor, lakin oyuncuya oyun boyunca seçim anları vererek, bu epik kıssanın kendi versiyonlarını anlatmalarına müsaade veriyoruz” diyerek şöyle devam etmiş:

“Sayısı 100’den fazla olan yan misyonlar bile oyuncunun yaşadığı tecrübeler sayesinde ana senaryoya tesir etmesine imkan tanıyor. Bir yan vazifede biriyle etkileşim kurmanız, ana öyküde de onunla nasıl etkileşim kuracağınızı etkileyecek ve bunun aykırısı de geçerli. Oyuncunun bu misyonları tamamlamak için seçtiği sıra, kıssayı ve oyunu etkileyecek. Her şey birbiriyle irtibatlı.”

Ayrıca oyunda kendisini makus büyülere adamak isteyen oyunculara da kısıtlama getirilmeyecek, bu da oyunun RYO kısmı için zati son derece değerliydi.

“Bir Dark Witch yahut Wizard olmak isteyen oyunculara bu imkanı vermek bizim için çok önemliydi” diyor baş dizayncı Kelly Murphy. “Rol yapma oyunlarının en somut yanı da budur: oyuncuya makus olma bahtı tanımak. Berbat olmak istiyorsanız, makus olacaksınız.”

Her ne kadar Harry Potter romanlarında Affedilmez Lanetler yapmanın cezası Azkaban olsa da oyunda bu düzeyde bir cezalandırma olmayacak. Bildiğiniz (veya bilmediğiniz üzere) üç tane affedilmez lanet bulunuyor: Avada Kedavra, Imperio ve Crusio. Affedilmez Lanet yaptığınızda karakterler görsel ve işitsel olarak buna reaksiyon verecek fakat oyunda buna dair bir etik sistemi olmadığından direkt olarak cezalandırılmayacaksınız. “Tabii oyuncu bunlara devam ederse, dünya da buna reaksiyon verecek” diyor Murphy lakin bunda ne kastettiği pek muhakkak değil.

Hogwarts Legacy 10 Şubat’ta çıkacak.

Kaynak: Oyun Gezer
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli