Doğumsal Hipotiroidi ‘nin Teşhisi Nasıl Olur

Sıradaki içerik:

Doğumsal Hipotiroidi ‘nin Teşhisi Nasıl Olur

e
sv

Çocuğunuza Kendi Kendine Güvenmeyi Öğretin

31 okunma — 03 Şubat 2023 16:32
Ebeveynler kendine güvenen çocuklar yaratmayı hedeflemelidir. Öz güven, bir kişinin kendi başına herhangi bir durumla baş edebilmesi için iç kaynaklarına duyduğu güvendir.

Ebeveynler kendine güvenen çocuklar yaratmayı hedeflemelidir. Öz güven, bir kişinin kendi başına herhangi bir durumla baş edebilmesi için iç kaynaklarına duyduğu güvendir.
Öz güven, ebeveynlerin çocuklarına aşılaması gereken önemli erdemlerden biridir. Kendine güvenmek , çocukların öz güvenini ve öz güvenini artırmaya yardımcı olabilir. Bu tür çocukların küçük şeyler için başkalarına bağımlı olmaları gerekmeyecek. Çocukları hayattaki zor durumlarla kolaylıkla yüzleşmeye hazırlayabilir. İşte çocuğunuza kendine güvenmeyi nasıl öğretebileceğiniz.

Özgüven nedir?

Kendi kendine yeten bir kişi, bağımsız düşünebilir, riskten kaçınmaz ve sorunları endişelenmek yerine çözer. Böyle bir kişi kendi kararına güvenir ve nadiren tavsiye veya rehberlik için başkalarına danışmaya ihtiyaç duyar. Kendine güvenen bir kişi, hayatını daha iyi kontrol edebilir ve hayatın önüne geçebileceği her türlü engelin üstesinden gelebilir. Çocuğunuz, telaşlı bir anne gibi etrafında dolandığınız sürece kendine güven geliştirmeyecektir. Çok erken bırakırsanız, çocuğunuz bağımsız olmaktan çok güvensiz hissedebilir. Öte yandan, çok geç bırakırsanız, çocuğunuzu size bağımlı olma alışkanlığı edinmiş olabilirsiniz.

Çocuklarda kendine güven nasıl kurulur?
İşte çocuklarınızda öz güven oluşturmak için izleyebileceğiniz bazı şeyler.

Onlar İçin Her Şeyi Yapmaktan Kaçının
Çocuklarınıza öz güven kazandırmak için yapmanız gereken ilk şey, onlar için her şeyi yapmaktan kaçınmaktır.
Yaşına uygun belirli şeyleri kendi başlarına yapmalarına izin verin.

Görevleri Onlara Atayın
Onlara yaşlarına uygun günlük işler ve ev işleri verin. Onlarda sorumluluk duygusu geliştirecek.

Keşfetmek İçin Fırsatlar Sağlayın
Çocuklarınıza yeni şeyler keşfetmeleri ve kendi başlarına düşünmeleri için yeterince fırsat sağlayın.

Karar Vermeyi Teşvik Edin
Çocuklarınızın karar verme becerilerini geliştirin. Onlara doğru seçimler verin ve onlar için en iyisinin ne olduğuna karar vermelerine izin verin. Bu, düşünme becerilerini ve karar verme becerilerini geliştirecektir.

Problem Çözme Becerilerini Artırın
Çocuklar bir problemle karşı karşıyaysa, problem çözme becerilerini geliştirmek için çözümü kendi başlarına düşünmeye teşvik edin. Ancak bir çözüm bulamazlarsa veya sorunu çözmek için yanlış bir yol seçerlerse kesinlikle onlara yardım etmelisiniz.

Hatalardan Öğrenmelerine İzin Verin
Hata yaparlarsa çocuklarınıza bağırmayın. Sakince konuşarak hatalarını fark etmelerine yardımcı olun. Gelecekte bu tür hataları tekrarlamamaları için hatalarından ders almalarına izin verin.

Doğru ile Yanlış Arasında Ayrım Yapmalarına Yardımcı Olun
Çocuklarınıza doğru ile yanlış, iyi ile kötü, etik ile ahlaki olmayan, ahlaki ve ahlaksız vb. Arasında ayrım yapmayı öğretin. Bu şekilde hayatta her zaman doğru yolu seçeceklerdir. Çocuklara öz güven gibi nitelikleri aşılamak için ebeveynlerin iyi bir rol model olması gerekir. Bu nedenle, kendi kendine yeten bireyler haline getirmek için çocuklarınıza inanın ve güvendiğinizi hissettirin.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli