Hamilelikte Direkt Bebeğe Yarayan Besinler

Sıradaki içerik:

Hamilelikte Direkt Bebeğe Yarayan Besinler

e
sv

Hamilelikte Erkek Bebek Hangi Tarafta Olur?

82 okunma — 03 Şubat 2023 13:02
Hamilelik; anne adayları ve çevresindekiler için başlı başına mucizevi ve gizemli bir süreçtir. Bu süreç içerisinde hem görünen hem de görünmeyen birçok değişiklikler meydana gelir anne adaylarında. Bu değişiklikler ruhsal, he

Hamilelik; anne adayları ve çevresindekiler için başlı başına mucizevi ve gizemli bir süreçtir. Bu süreç içerisinde hem görünen hem de görünmeyen birçok değişiklikler meydana gelir anne adaylarında. Bu değişiklikler ruhsal, hem fiziksel hem de bebeğin gelişimi ile ilgili etkenlerdendir.

Gebelik sürecinde bebeğe dair pek çok şey merak edilir. Bunlardan en belirgini de cinsiyet belirtileri ve hamilelikte erkek bebek hangi tarafta olur gibi sorulardır. Eğer siz de bu soruların cevabını merak ediyor iseniz, siz Gökmenbebek okuyucuları için hazırladığımız bu içeriği okuyabilirsiniz.

Bebek Anne Karnında Ne Zaman Hareket Etmeye Başlar?

Hamilelikte erkek bebek hangi tarafta olur sorusundan önce, ilk olarak henüz cinsiyetin belirlenmediği o dönemlere dönelim. Anne karnında bebeğin hareketleri ilk olarak 7. Ay içerisinde hissedilmeye başlar. Bu dönemde henüz bebeğin cinsiyeti belli değildir. Bebeğin cinsiyeti 13.- 16. Haftalar arasında öğrenilmektedir. Ancak bunlar belli belirsiz hareketlerdir ve çok nadir hissedilir.

Gebeliğin 20. Haftasında ise daha net hissedilir. Ancak 24. Haftaya gelindiğinde bebek hem geliştiği hem de büyüdüğü için hareketleri çok bariz hissedilmeye başlanır.

Hamilelikte Erkek Bebek Ne Taraftadır?

Cinsiyet belli olduktan ve hareketlenmeler arttıktan sonra bu kez bebeklerin karnın hangi bölümünde olduğu merak edilir. Halk arasında erkek bebeklerin karnın sağ tarafında olduğu ve bu yüzden eğer sağ tarafta hareketlenmeler hissediliyorsa bebeğin cinsiyetinin erkek olduğu söylenir. Ancak bu sadece bir çıkarımdır ve doğruluğu kesin değildir.

Hamilelikte Kız Bebek Ne Taraftadır?

Yine halk arasındaki inanışa göre; erkek bebek sağ tarafta hissedilir, sol tarafta bir hareketlenme varsa o zaman bebeğin cinsiyeti kızdır. Dolayısıyla kız bebek anne karnında sol tarafta yer alır şeklinde iddialar vardır. Ancak uzmanlar bu durumun kesin yargılara varmak konusunda yeterli olmadığını ve böyle bir çıkarım yapmanın yanlış olabileceğinin altını çiziyor. Cinsiyet öğrenmeden önce meydana gelen hareketlenmeler karnın her iki yanında da hissedilebilir. Bu bir cinsiyet belirtisi değildir. Ancak halk arasındaki inanışlara göre bu hareketlenmelerin yönü sayesinde çıkarımlar yapılabilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli