Aptamil Prematüre Mama Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Sıradaki içerik:

Aptamil Prematüre Mama Ne Zamana Kadar Kullanılır?

e
sv

Bebek Kaç Haftalık Doğarsa Prematüre Olur?

61 okunma — 05 Şubat 2023 13:53
Erken doğum nedeniyle bu ismi alan bebekler, doğduktan sonra en az 3 yıl kadar yoğun bir gözlem altında olmalıdır

Erken doğum nedeniyle bu ismi alan bebekler, doğduktan sonra en az 3 yıl kadar yoğun bir gözlem altında olmalıdır. Çünkü prematüre bebekler erken doğdukları için hamilelik esnasında her evresi ayrı bir gelişim imkanı tanıyan bazı süreçleri yaşayamazlar. Bu yüzden de gelişim konusunda bazı sorunlar meydana gelebilir.

Bu sorunları merak eden Gökmenbebek okuyucuları için, bebek kaç haftalık doğarsa prematüre olur gibi sorularda aradığınız yanıtları bulabileceğiniz bir içerik hazırladık.

Prematüre Nedir?

Prematüre bebekler, doğumu erken gerçekleşmiş yani erken doğan bebeklere verilen isimdir. Bir bebek ne kadar erken doğarsa, sorunlar da o derece önem taşır ve artış gösterir. İşte bu yüzden prematüre bebekler doğduklarında, hastane ortamında büyük bir özen içerisinde, kendileri için gerekli olan gelişimin sağlanması adına gözlem altında olurlar.

Sadece hastane süreci içerisinde değil, ev ortamına dönüldüğü zamanda da aynı özenin sağlanması ve gelişimin gözlem altında olması gerekmektedir. Gözlem ve özen, bu bebeklerin herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmaması adına hayati önem taşır.

Kaçıncı Haftada Doğan Bebekler Prematüre Olur?

İşte en çok merak edilen soru; bebek kaç haftalık doğarsa prematüre olur ve işte cevabı. Genelde bir bebeğin prematüre olarak kabul edilmesi için 37. Haftadan önce doğması gerekir. Bu süreçten daha erken doğan bebekler için de, hayati açıdan bazı önemli durumlar söz konusu olabilir. O yüzden özenli bir bakım süreci ve gözlem çok önemlidir.

Bebek Neden Erken Doğar?

Bunun tam olarak kesin bir nedeni yoktur. Ancak özellikle anne adayını ilgilendiren konularda örneğin; yüksek tansiyon, enfeksiyon, zararlı alışkanlıklar, rahim ağzında meydana gelen sorunlar, pıhtılaşma bozuklukları, yetersiz gebelik takip süreci gibi sorunlar nedeniyle meydana gelebilir.

Normal Gebelik Ne Kadar Sürer?

  • Hamilelik sonu yani doğum genel olarak, eğer vajinal bir doğum söz konusu olacaksa, 37. ila 41. Haftalar arasında meydana gelir.
  • Eğer planlı bir sezaryen doğum söz konusu olacak ise o zaman genellikle uzmanlar tarafından 38. Haftaya girildiğinde yapılması önerilir.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli