Prematüre Bebek İhtiyaç Listesi

Sıradaki içerik:

Prematüre Bebek İhtiyaç Listesi

e
sv

Prematüre Bebek Kuvözden Ne Zaman Çıkar?

64 okunma — 06 Şubat 2023 13:58
Hamileliğin her haftası mucizevidir ve doğum zamanına yaklaştıkça annelerin heyecanları da artar. Normal doğum hamileliğin 37.- 40.

Hamileliğin her haftası mucizevidir ve doğum zamanına yaklaştıkça annelerin heyecanları da artar. Normal doğum hamileliğin 37.- 40. Haftalarında meydana gelir. Ancak bu haftalar öncesinde de doğum yapılabilmektedir. İşte bu şekilde meydana gelen bebeklere prematüre bebek adı verilir. Bu bebekler doğdukları andan itibaren özel bir ilgi ile bakılır. Hastane ortamında belirli bir süre kuvözde kalmaları gerekir. Bu esnada anne adaylarının en çok merak ettiği soru da prematüre bebek kuvözden ne zaman çıkar sorusu olur.

Biz de Gökmenbebek sitesi okuyucuları için bu sorunun cevabını araştırdık ve sizler için faydalı bazı bilgiler topladık.

Prematüre Bebekler Ne Sorunlar Yaşar?

Prematüre bebek kuvözden ne zaman çıkar sorusundan önce ilk olarak bu bebekleri bekleyen bazı sorunlardan bahsedelim. Prematüre bebekler, anne karnındaki gelişim evrelerinin her birini tamamlamadan önce doğarlar. Bu yüzden de dış dünya için yeterince hazırlıklı olamayabilirler. Prematüre bebekleri bekleyen bazı sorunlar vardır. Bu sorunlardan en önemlileri; solunum, sindirim ve beslenme ile alakalı problemlerdir. Ayrıca görme- işitme gibi fonksiyonlarda da belli başlı sorunlar yaşayabilirler.

Prematüre olarak dünyaya gelen bebeklerde beslenme çok büyük önem taşır ve gelişimlerini güçlendirmek adına ihtiyaçları olan tüm besinleri almak zorundadırlar. Bu vitamin ve minerallerin her biri aslında anne süründe bol miktarda mevcuttur. O yüzden gerek hastane ortamında gerekse ev ortamında anne sütü ile beslenmesi önerilir.

Prematüre Bebekler Neden Kuvöze Alınır?

Yukarıda bahsedilen nedenlerin her biri bebeklerin gelişimi açısından son derece önemlidir. O yüzden solunum, sindirim ya da beslenme gibi sistemlerde meydana gelebilecek sorunların en aza indirilmesi ve gözlem altında olmaları için prematüre bebekler kuvöze alınır.

Prematüre Bebekler Kuvözden Ne Zaman Çıkarılır?

En çok merak edilen prematüre bebek kuvözden ne zaman çıkar sorusunun cevabı için kesin bir yanıt vermek doğru değildir. Bebeğin gelişime göre bu süreye ancak doktor karar verir. Prematüre bebekler, kuvözde gelişimlerini hızlandıracak şekilde gözlem altında tutulurlar. Bu yüzden de çıkış süreleri için ancak uzman bir hekim yorumda bulanabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli