Prematüre Bebekler Çok Uyur Mu?

Sıradaki içerik:

Prematüre Bebekler Çok Uyur Mu?

e
sv

Prematüre Bebekler Nasıl Kilo Alır?

58 okunma — 06 Şubat 2023 14:02
Prematüre bebeklerin gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için beslenmenin ve hijyenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.

Prematüre bebeklerin gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için beslenmenin ve hijyenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Doğru beslenme yolu ile bu bebekler kilo alabilir ve sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sürdürebilirler. Ancak annelerin ve babaların bu konuda çok dikkatli ve özenli davranmaları gerekmektedir. O yüzden Gökmenbebek okuyucuları için son derece önemli olan bir sorunun cevabını araştırdık; Prematüre bebekler nasıl kilo alır?

Prematüre Bebekler Ne Zaman Doğar?

Prematüre bebek; 37. Haftadan önce doğan bebekleri niteleyen bir terimdir. Normal bir gebelik süreci 37 ila 40 hafta civarındadır. Bu süreçlerde dünyaya gelen bebeklerin gelişimleri tamamlanmıştır. Ancak prematüre bebekler, bu süreden epey önce dünyaya geldikleri için gelişimleri henüz tamamlanmamıştır ve bu yüzden de ekstra özen gösterilmesi gerekmektedir.

Prematüre Bebekler Yoğun Bakımda Nasıl Beslenir?

Prematüre doğan bebekler, doğdukları andan itibaren belirli bir süre kuvözde tutulurlar. Bu esnada onları beslemek için farklı yollar denenir. Bunlar;

  • Damar yolu
  • Ağız ve burun sondası yolu
  • Emme yolu

Bu bebeklerden bazılarının solunum yolları ve sindirim sistemleri tam anlamıyla gelişmemiş olabilir. O yüzden de besin alırken ciddi sorunlarla karşılaşmamak adına bu yollarla beslenirler.

Prematüre Bebekler Evde Nasıl Beslenir?

Prematüre bebekler, hastane ortamından ayrıldığında da, onlar için evde de aynı özenin gösterilmesi gerekmektedir. Ev ortamında beslenme konusunda da son derece dikkatli davranılmalı ve bebeğin uygun protein, vitamin, mineralleri aldığından emin olunmalıdır. Bu süreçlerde oldukça zayıf gözüken prematüre bebeklerin, anneler tarafından hızla kilo alınması istenir. Bu yüzden prematüre bebek anneleri en çok prematüre bebekler nasıl kilo alır sorusunun cevabını arar.

Ev ortamında prematüre bebekler anne sütü ile beslenmeye devam edilmelidir. Ancak prematüre mama ile besleniyorsa, doktor söyleyene kadar aynı şekilde ilerlenmelidir. Bunun dışında bebeğe ekstra gıdalar verilmemelidir. Bu konuda bir sorun yaşamamak adına doktorun söylediklerine harfiyen uyulmalıdır. Ve bebeğin kontrolleri aksatılmadan yapılmalıdır. Belirli bir haftadan sonra anne sütünün yanında takviye gıdalara geçilecektir. Ancak bu süreç prematüre bebekler için biraz uzun olabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli