Prematüre Bebek Kuvözde Nasıl Beslenir?

Sıradaki içerik:

Prematüre Bebek Kuvözde Nasıl Beslenir?

e
sv

Çocukları Spora Teşvik Etmek

56 okunma — 07 Şubat 2023 14:09
Spor yapmak, çocuklarda fiziksel zindeliği artırmak için harika bir yoldur, ancak başka birçok faydası da vardır.

Spor yapmak, çocuklarda fiziksel zindeliği artırmak için harika bir yoldur, ancak başka birçok faydası da vardır.

Çoğu spor, çocukların vücutlarının yeteneklerini anlamalarına ve motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Birçok spor aynı zamanda taktiksel düşünmeyi ve ileriye dönük planlamayı geliştirmeye yardımcı olur. Bunlar, günlük yaşamda kullanılmak üzere aktarılabilecek becerilerdir.

Çocuklarınızı sosyal sporlara katılmaya teşvik etmek, önemli sosyal beceriler geliştirmelerine de yardımcı olabilir. Çocuğunuz spor yapma konusunda hevesliyse, okulundan veya yerel belediyenizden bölgede faaliyet gösteren sosyal spor kulüpleri olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Çocuklar spor yapmaktan birçok fayda sağlar. Ancak çocuklarınızı oynamaya kaydetmeden önce, sporla uğraşmanın herkes için iyi bir deneyim olduğundan emin olmak için her çocuğun yaşını, kişiliğini ve yeteneklerini göz önünde bulundurun.

Sporun Faydaları Nelerdir?

Spor, çocukların aktif olmasının eğlenceli bir yoludur. Ayrıca, çocukların aşağıdaki gibi başka şekillerde de büyümelerine yardımcı olurlar:

  • yeni beceriler öğrenmek
  • bir takımın parçası olmak
  • rekabetten zevk almak

Çocuklar Ne Zaman Spor Yapmaya Başlamalı?

Spor her yaş için eğlenceli olabilir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar ve anaokulları için, rekabetten çok aktif olmak ve eğlenmekle ilgili olmalıdır. Yani küçük çocuklar yanlışlıkla diğer takım için gol atsa veya tüm oyunu kelebeklerin peşinde koşsalar bile, zevk aldıkları sürece sorun değil.

6 veya 7 yaş civarında, çoğu çocuk sporun ihtiyaç duyduğu fiziksel becerileri ve dikkat süresini geliştirir. Oyunun kurallarını anlamak için yine de zamana ihtiyaçları olacak. Küçük çocuğunuzu spor için kayıt ettirirken aşağıdakileri vurgulayan bir program seçin:

  • eğlenceli ve olumlu bir şekilde öğrenmek
  • güvenli uygulamalar ve oyunlar
  • iyi sportmenlik

Doğru Sporu Nasıl Seçebiliriz?

Çocuklar keyif aldıklarını bulmak için birçok farklı sporu denemelidir, örneğin:

futbol, basketbol  gibi takım sporları
tenis, karate, eskrim, dans ve yüzme gibi bireysel sporlar

Bazı çocuklar organize sporlarla ilgilenmeyebilir. Çok genç olabilirler veya başka ilgi alanları olabilir. Çocuklarınızın ilgi alanları ne olursa olsun, her gün 60 dakika fiziksel aktivite yapmalarına yardımcı olun.

Spor ve Ailen

Spor, özellikle bir ailenin sporda birden fazla çocuğu olduğunda çok zaman alabilir. Çocuklarınızı kaydettirmeden önce, egzersizlerin ve oyunların günlük yaşamlarını ve sizin hayatınızı nasıl etkileyebileceğini düşünün.

Spor, çocukların aktif kalmaları ve önemli becerileri öğrenmeleri için harika bir yoldur. Seyirci veya gönüllü olarak dahil olmak, çocuklarınızla zaman geçirmenin ve yaptıklarıyla ilgilendiğinizi göstermenin eğlenceli bir yoludur.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli