Prematüre Bebek Ebeveyni Olmak

Sıradaki içerik:

Prematüre Bebek Ebeveyni Olmak

e
sv

Her Ebeveynin Öğrenmesi Gereken İlk Yardım Becerileri

58 okunma — 07 Şubat 2023 14:28
Kayma ve düşme büyümenin bir parçasıdır. Bu nedenle, ebeveynlerin çocuklarda meydana gelen hafif yaralanmaları nasıl tedavi edeceklerini bilmeleri önemlidir

Kayma ve düşme büyümenin bir parçasıdır. Bu nedenle, ebeveynlerin çocuklarda meydana gelen hafif yaralanmaları nasıl tedavi edeceklerini bilmeleri önemlidir. Ebeveynler ayrıca acil durumlarda ne yapmaları gerektiğinin farkında olmalıdır. Her ebeveynin öğrenmesi gereken ilk yardım becerilerini öğrenmek için lütfen okumaya devam edin.

Çocuklar bizlere emanet edilen küçük meleklerdir, ancak aynı zamanda başını belaya sokma eğilimi olan çok yaramaz küçük meleklerdir. Çocuklar için bunu fiziksel olarak zorlamak en doğal şeydir ve işte tam da bu yüzden ebeveynlerin her zaman tetikte olması gerekir. Her ebeveyn, küçük kazaların, sıyrıkların ve çürüklerin çocukluğun ayrılmaz bir parçası olduğunu ve önemli endişe nedenleri olmadığını anlamalıdır. Birkaç temel ilk yardım öğrenmeniz tavsiye edilir. Ebeveyn olarak çocuğunuzu ağrılı bir fiziksel durumdan çıkarmak ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için hızla kullanabileceğiniz beceriler.

İyileşen Kesikler ve Sıyrıklar

Kesik ve sıyrıklar meydana geldikçe, hasarlı alan bebek sabunu ve yumuşak su ile nazikçe temizlenmelidir. Bölgeye biraz baskı uygulamak, yarayı kapatmak için steril bir bandaj kullanılacağı kanama direğini durduracaktır. Kan akışının yoğun olması ve durmaması veya yağ ve kası yaralayan derin bir kesi görürseniz hemen bir doktora başvurun. Paslanmış demir veya metal ile kesilme durumunda, derhal tetanoz enjeksiyonu yapılması zorunludur.

Burun Kanamalarıyla Başa Çıkmak

Çocuğunuzun başı öne doğru eğilerek düz bir şekilde oturmasına yardım edin ve kanama başlayana kadar burnunu bir süre nazikçe sıkıştırın. Ancak çocuğunuza nefes almada güçlük çekebileceğinden burnunuza sert ve uzun süre basmadığınızdan emin olun. Kanama 10 dakikadan fazla devam ederse doktora başvurun. Burun kanaması birçok nedenden dolayı meydana gelebilir, bu nedenle bu kanamanın kafa travmasından mı yoksa diğer iç nedenlerden mi kaynaklandığını bilmelisiniz.

Sokmalar ve Böcek Isırıklarıyla Başa Çıkmak

Bu gibi durumlarda ilk yapmanız gereken, etkilenen bölgeye soğuk kompres uygulamaktır. Deri birkaç bölgede ısırılmışsa, sabun ve suyla yıkayın ve ilk yardım kremi sürün. Alerjik reaksiyon veya şiddetli kaşıntı olması durumunda bir cilt uzmanını arayın. Tam vücutta yayılan döküntü, nefes alma sorunları, mide bulantısı, nefes alma sorunları, zehirli bir ısırığın uyarıcı işaretleridir. Derhal acil tıbbi hizmetleri arayın.

Acil durumlarda soğukkanlı davranmanın ve en azından çocuğunuzun önünde kendinden emin görünmenin son derece önemli olduğunu unutmayın. Gerginlik veya korku göstermek çocuğunuzu daha da korkutabilir ve durumu daha da kötüleştirebilir. Biraz hızlı hareket ve bu ipuçlarıyla acil durumların üstesinden dikkatli bir şekilde geçebilmelisiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli