Gebelik Döneminde Yoga Yapmanın Faydaları Olur Mu ?

Sıradaki içerik:

Gebelik Döneminde Yoga Yapmanın Faydaları Olur Mu ?

e
sv

CİLT BAKIM RUTİNİM NASIL OLMALIDIR?

37 okunma — 11 Şubat 2023 11:08
Her kadının hayalinde muhakkak ki kusursuz, parlak ve pürüzsüz bir cilt vardır. Mükemmel bir cilde sahip olmanın yolu muhakkak ki doğru ve etkili temizlik yöntemlerinden geçer.

Her kadının hayalinde muhakkak ki kusursuz, parlak ve pürüzsüz bir cilt vardır. Mükemmel bir cilde sahip olmanın yolu muhakkak ki doğru ve etkili temizlik yöntemlerinden geçer. Muhakkak her akşam yatmadan önce cilt tipinize alerji yapmayacak doğru malzemeleri kullanarak, doğru bakımı yapabilirsiniz. Yüzünüzün sağlıklı, parlak ve canlı gözükmesi için mutlaka doğru aşamalarla kimyasal içermeyen düzenli bir cilt bakım rutini oluşturmalısınız. Bu bakım rutinleri ile yaşlanmanızı geciktireceksiniz hem de kırışık oluşumunu önleyeceksiniz. Bugün yazmış olduğum yazımın içeriği, doğal cilt temizleme yöntemleri. Düzenli olarak bu yöntemleri uygularsanız kısa sürede sonuç alacaksınız. Hazırsanız tarifleri vermeye başlıyorum.

Kusursuz bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız doğal yöntem en iyi seçiminizdir. Cildi derinlemesine temizlemek ve ciltte oluşan lekeleri ve uzun vadeli sorunları ortadan kaldırmak için size basit bir doğal formül sunacağız. Doğal ürünlerde cilt yapısını bozabilecek hiçbir madde bulunmadığından cildin doğal yapısını etkilemeyecektir.

  • Cilt Bakımımı Yaparken Listemde Olması Gereken Tarifler

-Ballı cilt temizleme karışımı. Cildinizde biriken bütün toksinlerin korkulu rüyasıdır, bal.  Siyah noktalardan ve toksinlerden arındırmak için nemli cildinize balı sürebilirsiniz. Uygulamak istediğiniz bölgeye balı iyice yedirin. Daha sonra kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 defa düzenli kullanmaya özen gösterin.

-Çörek otu yağı cildinizin inanılmaz görünüme kavuşması için etkili bir çözümdür. Başta yüzde kullanılmak üzere vücudumuzun çeşitli yerlerinde sürülmesi mümkündür.  1 yemek kaşığı zeytinyağının içerisine eklenen 4 damla çörek otu yeterli gelecektir. Elde ettiğiniz karışımı nazik dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Uyguladıktan sonra 1 saat kadar bekleyin ve sonrasında bol ılık su ile durulayın. Yüzünüze sürdüğünüz çörek otu yağı gözeneklerinizi açacaktır ve biriken kir ve yağları azaltacaktır.

–  Hepimizin evinde bulunan sağlık deposu, besin, sirkedir. Ancak sirkenin kokusu yüzünden ne yazık ki kullanmak da zorluk çekeriz. Kokusundan rahatsız olmayanlar için tarifi veriyorum.

– İlk olarak bir bardak suyun içerisine 1 çorba kaşığı elma sirkesini koyun. İkisini karıştırın ve yüzüne yedirin. Ama bu işlemi yapmadan önce ilk olarak yüzünüzü ılık su ile yıkayıp, cildinizi yumuşatın. Daha sonra pamuk yardımı ile yüzünüze yedirin. Eğer hassas bir cilde sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, ilk olarak bileğinize sürüp alerji testi yapın.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli