CILT BAKIMI NEDIR NE IÇIN YAPILIR

Sıradaki içerik:

CILT BAKIMI NEDIR NE IÇIN YAPILIR

e
sv

CILT BAKIMI VE UYGULAMALARI

37 okunma — 11 Şubat 2023 11:13
Cilt bakımına tedavi yöntemi olarak görmek uygun değildir. Cilt bakımı Temizlik doğallık ve güzelliktir. Çevre kirliliği sigara cilt üzerinde sürülen kremler losyonlar jeller

Cilt bakımına tedavi yöntemi olarak görmek uygun değildir. Cilt bakımı Temizlik doğallık ve güzelliktir. Çevre kirliliği sigara cilt üzerinde sürülen kremler losyonlar jeller cildin ürettiği sebum salgısı gibi nedenlerle cildimiz normalin üzerinde yağlanır bu yağlanmaya bağlı

olarak gözenekler tıkanır cildimizin hava alması engellenir siyah noktalar ve yağ bezleri oluşur bazense cilt kurur ve mat görünüm ortaya çıkar. Cilt bakımı işleminde cildin üzerinde bulunan ölü deriden kurtuluruz. Cilt bakımı yapmak cildimizdeki gözeneklerin açılmasına yardımcı olur, cildinize siyah noktalardan arındırmaya çalışır cildinizin kaybettiği ne mi artırarak yerine koymaya çalışır Eğer cildinizde fazla yağ salgısı var ise bunu da normale indirgemeye çalışır.

Bunun üzerine yapılan işlemler Lite tedavi olmamakla birlikte tedaviye yardımcı işlemler olmaktadır. Sivilce sorunu olanlara kurtarıcı ve sivilceye i yokedici ürünlerle yaşlılık belirtileri olan insanlara bazı kremler ve serumlar verilir leke sorunu olan insanlara leke giderici kremler ve ürünler ile bakım yapılarak tedavi edilmesi sağlanır. Cilt bakımı yaparken cildinizi nemlendirmeliyiz oldukça önemli bir özelliktir. Bir diğer önemli özellik ise cildinizeli Güneş ışınlarından korumaktır.

Güzel sağlıklı bir cilt için cildinize Sabahları ve akşamları temizlemeniz şart sayılmaktadır. Gece temizliğinde cildinizi sabaha kadar yumuşak dokusunu koruyacaktır. Ve gündüz yüzümüze bulaşan tüm kirleri tüm dış faktörlere yok edecek seviyede etkiler yaratır.

CILT BAKIM UYGULAMALARI

Cilt bakımı için bir kural önce cildin temizlenmesi dir .
Cildinize meyve asitli peeling ler uygulamanız bir sakınca değildir. Bu peelinkler cildinizde oluşmuş gözeneklerin açılmasını sağlar ve cildinizden ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Cilde buhar uygulaması yapılarak cildin toksinlerinden ayrılmasına gözlemlersiniz.

Gözeneklerin açılması buhar uygulamasıyla da sağlanır. Derideki kirlerin ve gözeneklerin temizlenmesi en önemli husustur. Cildinizdeki ölü deri iyice yumuşatılarak engellemeye çalışır. Siyah noktalar için siyah noktalara özel bakım kremleri bakım ürünleri kullanmak mümkündür. Bu sayede siyah noktalar cildi tahriş etmeden ve ciltte iz bırakmadan sıkılabilmektedir.

Vücudunuzda Özellikle de yüzünüzde oluşan beyaz renkli yağ bezelerinin çıkmasını sağlarlar. Gözeneklerin nemli hali yapmış olduğumuz buhar uygulamasıyla korunmuş olur. Sıkma işlemi sona erdikten sonra özel bakım ürünleri ile temizlenip dezenfekte edilir. Özel bezlerle cildinize temizlemeniz gerekir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli