CILT BAKIMI VE UYGULAMALARI

Sıradaki içerik:

CILT BAKIMI VE UYGULAMALARI

e
sv

CILT BAKIMINDA DOĞRU BILINEN YANLISLAR NELERDIR?

36 okunma — 11 Şubat 2023 11:15
Cilt bakımı Aslında yaşla beraber hayatımızda yer etmesi gereken bir alışkanlık değil Aksine genç yaşlardan itibaren Sağlıklı ve güzel Görünen bir cilt için hayatımızın bir parçası

Cilt bakımı Aslında yaşla beraber hayatımızda yer etmesi gereken bir alışkanlık değil Aksine genç yaşlardan itibaren Sağlıklı ve güzel Görünen bir cilt için hayatımızın bir parçası ve Mecbur yapılacak derecede önem arz etmesi gereken bir hijyen alışkanlığıdır.

Dolayısı ile bu bakımı ertelemek yerine daha düzenli ve belirli bir rutin ile edinmeliyiz. O kadar çok seçeneğimiz ve ulaşabileceğimiz o kadar çok kaynak ve Kozmetik olunca doğru ile yanlışı birbirinden ayırt edemez hale geldik. Sivilceye hızlı bir çözüm bulmak ya da

Göz altı torbalarına göz altı morluklarına daha kolay bir çözüm bulmak cildinize zarar verecek yanlış uygulamalardan önce iyi bir araştırma yapmalısınız ve en doğrusu hangisi ise onu uygulamaya Özen göstermelisiniz. Gelelim şimdi doğru bilinen yanlışları sıralamaya. Yüzümüzü çok sık yıkarsak daha temiz oluruz halk arasında bu cümleye çok kes duymuşsunuzdur.

Fakat bu doğru bilinen ama aslında çok yanlış olan bir yöntemdir. Yüzümüzü sürekli cikarsak cildimizin üst tabakasındaki katmanı soyarız nokta bu da gözenekleri mizi ölü deri makyaj malzemeleri ve Kire karşı savunmasız hale getirerek cildimizin daha fazla kirlenmesini ve zarar görmesini etkiler.

Bu yüz yıkama alışkanlığını sabah ve akşam olmak üzere Günde 2 defa yaparsak yeterli olacağını bilin.
Şimdi yüz yıkama sorunumuzu çözdü müze göre gelelim doğru bilinen 2 yanlışı mıza. Halk arasında bilinen şudur ki cildimize herhangi bir kremi sürme de bir sakınca yoktur. Bu çok yanlıştır. Cilt bakımının gerçekten faydalı bir hale bürünmesi için cildinizin ihtiyaçlarına uygun kremler kullanmanız gerekmektedir.

Bu yüzden cildimize önünüze gelen herhangi bir kremi uygulayamazsınız. Cilt tipiniz kuruysa nemlendirici etkisi yüksek olan ürünler seçmelisiniz. Bunun için yağ bazlı nemlendirici ya da köpük temizleyiciler kullanılması uygun olan temizleyicileridir.

Ancak karma veyahut yağlı olan bir cilde sahip iseniz su bazlı nemlendiriciler ve jel temizleyiciler sizin cilt tipiniz için daha uygun olacaktır.
Cilt tipinizi tanımanız burada çok önemlidir. Cilt tipinize uygun kremler tercih etmenizde sizin için faydalı olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli