CILT BAKIMINDA ONERILENLER

Sıradaki içerik:

CILT BAKIMINDA ONERILENLER

e
sv

CILT BAKIMININ TUYOLARI NELERDIR?

49 okunma — 12 Şubat 2023 11:25
Vucudunuzda en önem verdiğiniz şeyin bedeninizin sağlıklı oluşu olmalıdır. Sağlıklı beden; sağlıklı bir cilt ve sağlıklı zihin oldugunun göstergesdir. C vitamini, D vitamini, E vitamini ve K vitamini, cildiniz için olmazsa olmaz vitaminler arasında gelir.

Vucudunuzda en önem verdiğiniz şeyin bedeninizin sağlıklı oluşu olmalıdır. Sağlıklı beden; sağlıklı bir cilt ve sağlıklı zihin oldugunun göstergesdir. C vitamini, D vitamini, E vitamini ve K vitamini, cildiniz için olmazsa olmaz vitaminler arasında gelir. Vitamin almanın en kolay yolu, sağlıklı ve düzenli beslenmeden geçer.

Ayrıca güneş ışığı almak da çok önemlidir bu sayede vücudunuzun ihtiyacı olan , D vitaminini karşılamış bulunursunuz .İçtiğiniz suya limon sıkarak ya da limon parçacıkları atarak vücudunuza C vitamini alımını artırmış olursunuz. Ispanak gibi yaprağı ve kendisi yeşil olan sebzeleri ve kırmızı remote olan orman meyveleri tüketmekte artış yapabilirsiniz. Yaşlanmayı önlemek için alabildiğiniz kadar vitamin almayı ihmal etmeyiniz. Cildinize güzelce besleyin ve cildinizin yeteri kadar nemlendirin.

Vücudunuzu beslerken cildinizi devesi mi ihmal etmemelisiniz. Mutlaka kendi cilt tipinize uygun bakım ürünleri kullanmanız sizin için önemlidir. Cilt bakım ürünü alırken nemlendirici krem içeriğini mutlaka okumalı ve en doğal olduğunu düşündüğünüz ürünleri tercih etmelisiniz.

Cilt tipinize göre su bazlı ya da yağ bazlı bakım kremleri kullanabilir ve yüzünüzün daima nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer yağlı cilt tipine sahipseniz su bazlı kuru cilt tipine sahipseniz yağ bazlı bakım kremleri almanızı öneririz.

Cilt kuruluğu hiç hoşlanmayacağı nız şekilde Sizin yaşlı görünmenizi ve yıpranmış görünmenize sebep olur Bu nedenle cildinizin kurumasına asla izin vermemeniz gerekir Ayrıca her gün nemlendirici kullanırken Haftada bir kere cilt bakım maskesi yapmayı aksatmayın Mümkünse her hafta bunu uygulayın. Şunu Unutmayın ki cildiniz beslendikçe yaşlanma süresi uzayacaktır.

Uyku cilt sağlığı için çok önemli faktörlerden bir tanesidir. Cildinizin yenilenmesi için oldukça önemli bir yer kapsamaktadır. Uykusuz kalmak yaşlanmanın ana faktörlerinden biri sayılır. Günde en az 7 ila 8 saat uyumamız gerekmektedir.

Uyku süresi arttıkça cildin Onarım süresi de doğru orantılı olarak artar cildimiz Vücudumuzdaki en büyük organımızdır ve dış etkenlere bağlı olarak aksaklıklar yaşatabilir. Iç organlarımız gibi cildimizin de yenilenmeye ve daha dirençli olmaya ihtiyacı vardır. Sizler iyi uyuyun ki düzenli uyutun ki cildinizde Yenilenebilecek kendini güzelleştirebilecek ve canlana bilecek fırsatları bulsun.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli