CILT BAKIMININ TUYOLARI NELERDIR?

Sıradaki içerik:

CILT BAKIMININ TUYOLARI NELERDIR?

e
sv

CİLT BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

45 okunma — 12 Şubat 2023 11:27
Bazı faktörlerden dolayı cildiniz kahverengiye dönecek ve lekeler oluşacaktır. Bu durumla karşılaşan birçok kişi cilt beyazlatma yöntemlerine başvurmaktadır. Cildinizi beyazlatmak için kimyasalların kullanılmadığını öğrenmek

Bazı faktörlerden dolayı cildiniz kahverengiye dönecek ve lekeler oluşacaktır. Bu durumla karşılaşan birçok kişi cilt beyazlatma yöntemlerine başvurmaktadır. Cildinizi beyazlatmak için kimyasalların kullanılmadığını öğrenmek istiyorsanız, sizin için araştırma önerilerimize göz atabilirsiniz. Hazırsanız bu cilt beyazlatma yöntemini sizinle paylaşacağız:

Cilt beyazlatma maskeleri ile ilgili bakım tarifleri son zamanlarda oldukça ilgi görmeye başladı. Cilt beyazlatma maskeleri genellikle güneş lekelerini ve bu lekeleri yok etmek için kullanılır. Güneş ışığından veya çeşitli nedenlerden dolayı yüzünüzde lekeler belirirse, bunları çıkarmak için cilt beyazlatma maskesi kullanabilirsiniz. Ayrıca cilt beyazlatma maskesi, ev malzemelerinden yapılabilir. Beyazlatıcı maskenin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, işte sizlere formüller.

  • Ciltte Oluşan Lekelerin Sebepleri Nelerdir?

Ciltteki koyu lekeler genellikle sigara içmek, çok fazla kahve ve kafeinli ürün içmek, güneş kremi kullanmamak, aşırı stres ve yanlış kozmetik kullanmak gibi hatalardan kaynaklanır. Genellikle bu sorunları olan kişiler cilt beyazlatma yöntemlerine başvurmaktadır. Orta ve koyu tenli kişiler, beyaz cildi takdir ettikleri için cilt beyazlatmayı kullanacaklardır. Bu nedenlerle cilt beyazlatma alanında birçok pazar ortaya çıkmış ve bu alanda pek çok kozmetik ve çeşitli ilaçlar üretilmiştir.

  • Yoğurt Yöntemi İle Cilt Beyazlatma

Yoğurtta kendi renk gibi cildi beyazlatan besinlerden biridir. Yoğurttaki laktik asit kısmı cildi beyazlatmaya yardımcı olabilir. Cilde sade yoğurt uygulamak için yoğurda hafif dokunmanız yeterlidir. İnce bir tabaka kullandığınızdan emin olun. Yoğurdu birkaç dakika cilde sürdükten sonra su ile durulayın. İsterseniz bal veya yulaf ezmesini yoğurda karıştırıp 10 dakika yüzünüzde bekletebilirsiniz.

  • Tam Buğday Uyu Ve Zerdeçal Karışımı İle Cilt Beyazlatma

Cilt beyazlatma yöntemlerinin bir diğeri de tam buğday unu ve zerdeçal karışımı. Bu beyazlatıcı maske için gerekli olan malzemeler şu şekilde;

  • Bir tutam zerdeçal tozu
  • İki tatlı kaşığı buğday unu
  • Bir tatlı kaşığı limon suyu

Bu malzemelerin hepsini karıştırın. Karıştırmış olduğunuz malzemeleri yüzünüze sürün ve 15 dk bekletin. Ilık su ile durulayın. Belirli aralıklarla uygulayabilirsiniz. Sonrasında cildinizi nemlendirmek için nemlendirici kullanabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli