CİLT BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Sıradaki içerik:

CİLT BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

e
sv

CİLT GENÇLEŞTİREN MASKELER

41 okunma — 12 Şubat 2023 11:30
Zaman geçtikçe ciltte kırışıklıklar meydana gelir ve çoğu kadının ortak sorunlarından birisi de budur. Herkes genç görünmek ister ve yüzünde oluşan kırışıklıkları yok etmek için çözüm yolu ararlar. Ancak kırışıklıklar için

Zaman geçtikçe ciltte kırışıklıklar meydana gelir ve çoğu kadının ortak sorunlarından birisi de budur. Herkes genç görünmek ister ve yüzünde oluşan kırışıklıkları yok etmek için çözüm yolu ararlar. Ancak kırışıklıklar için çözüm yolu arayan kişileri sevindirecek evde çok kolayca hazırlayabileceğiniz doğal maskeler vardır. Sizde bu maskeleri uygulayarak cildinizde oluşan kırışıklıkları minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Karbonat maskesi

Malzemeler;

  • 2 yemek kaşığı karbonat
  • 2 yemek kaşığı maden suyu

Hazırlanışı;

Maden suyu ve karbonatı iyice karıştırarak maske kıvamına getirin ve temizlenmiş cildinize uygulayın. Cildinizde 5 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Karbonat antibakteriyel bir özelliğe sahip olduğu için bu maske cildi temizler ve akne sorunlarını çözmeye yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizi sıkılaştırarak daha genç görünmenizi sağlar.

 

Salatalık maskesi

Malzemeler;

  • ½ salatalık
  • 2 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı;

Salatalık ve limon suyunu blenderdan geçirin ve  homojen bir kıvam oluşturun. Temizlenmiş cildinize bu maskeyi sürdükten sonra 15-20 dakika bekleyip yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Salatalık cildin nem dengesini korumanızı sağlar. Limon antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için cildinizi temizler.

Domates maskesi

Domates dilimlerini temizlemiş olduğunuz cildinize uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Domatesin içerisinde bulunan maddeler cildinizin daha genç görünmesini sağlar.

 

Patates maskesi

Malzemeler;

  • 1 adet patates
  • 3 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı;

Patatesi rendeledikten sonra suyunu limon suyu ile iyice karıştırıp bu maskeyi temizlemiş olduğunuz cilde uygulayın. 15-20 dk bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Patates cilt lekelerinin giderilmesine ve cildin kırışmasını engellemekte etkilidir.

Pirinç maskesi

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı pirinç
  • 1 yemek kaşığı süt
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı;

Pirinci haşlayın ve sonra suyunu süzün. Isıttığınız süt ve bal ile karıştırın. Elde edilen karışımı temizlenmiş cildinize uygulayın. 15 dakika bekleyin ve daha sonra ılık su ile yüzünüzü iyice yıkayın.

Bu maske cildin nemlendirilmesinde ve gözeneklerin sıkılaşmasında etkili rol oynar.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli