CİLT KIZARIKLIĞINA NE İYİ GELİR?

Sıradaki içerik:

CİLT KIZARIKLIĞINA NE İYİ GELİR?

e
sv

CILT TIPLERI VE BAKIMI NELERDIR?

45 okunma — 12 Şubat 2023 11:34
Bakımlı ve güzel kalabilmek herkesin bir hayalidir. Önemli olan cildimizin ihtiyaç duyduğu doğru ürünü bulmaktır. Cilt tipimiz Yaşımız ve mevsimsel değişkenlik lerle bile farklılıklar gösterebilir. Sürekli cilt kontrolü yaptırmak

Bakımlı ve güzel kalabilmek herkesin bir hayalidir. Önemli olan cildimizin ihtiyaç duyduğu doğru ürünü bulmaktır. Cilt tipimiz Yaşımız ve mevsimsel değişkenlik lerle bile farklılıklar gösterebilir. Sürekli cilt kontrolü yaptırmak ve her seferinde cildimize uygun olacak Ürünü almak hem maliyet açısından çok hem de zaman açısından zahmetli bir işlem olacaktır.

Ilerleyen Yaşımız ile birlikte cildimizde önemini kaybederek daha bir kuru hal alabilir. Bunun en temel nedeni ise hücrelerin yapısında bulunan Bazı şeylerin üretiminin 30’lu yaşlarla birlikte yavaşlamaya geçmesidir.

Hücrenin kendi yapısında bulunan doğal bir aktif olan HYALURONIK ACID cildimizin nemli cildimizin esnek ve cildimizin daha dolgun görünmesini sağlar. Ciltteki hyaluronik acıd miktarının azalmaya başlaması ile birlikte vücudumuzda nem ve yağ kaybı başlar.

Bu sebeple 20’li yaşlarımız da sadece gözenekleri tıkamayan hafif nemlendirici lr cildimizin ihtiyacı vardır ve cilt tipinize göre nemlendirici seçmeliyiz. Benzer alışkanlıklarla cilt bakımımıza devam ederken cildimizde geri dönüşümü çok güç olan derin çizgi görünümünün oluşmasını engellemeye çalışır. Bu Derin çizgiler genç yaşta olursa Kendimizi de kötü hissetmemize sebep olur. Bu belirtilerden bazılarını şu şekilde örneklendirebiliriz:

Madde 1: cildimizde oluşan kurumalar
Madde 2: cildinizde meydana gelen kızarıklıklar
Madde 3: cildimizde oluşan pullanma tarzı şeyler
Madde 4: cildinizin mat görünmesi
Madde 5: cildimizde bulunan güneş lekeleri
Madde 6: cildimizde normalden fazla yağlanma görülmesi
Madde7 : büyümüş gözenekler ve siyah lekeler(noktalar)
Madde 8: sıklığını yitirmiş sarkık bir cilt görünümü
Madde 9 : Ciltte megada gelen gerilmeler, çatlamalar ve yarılmalar.

Tüm bu belirtiler cildimizin hava da meydana gelen değişiklikler Çevremizde bulunan şartlar yediğimiz içtiğimiz ve beslenme şeklimize göre bir de Yaşa bağlı olarak bir takımı gösterilen belirtilerdir. Cilt nemlendiricisi ve bakım kremlerinin bu gibi durumlarda çok önemli rolü vardır.

Cildimizin kurumasına karşın bitkisel veya yapımına güvendiğimiz bazı kimyasal nemlendiricileri kullanabiliriz. Bakım kremi seçerken dikkat etmemiz gereken bazı etkenler vardır. Bunlardan bir tanesi seçeceğimiz nemlendiricinin Güneşten koruyucu bir içeriğinin de olması gerekir. Çünkü güneşin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerine Sadece bizim görebildiğimiz güneş ışınları etki etmez. Güneşin göremediğimiz de bir sürü cilt üzerinde yıkıcı etkileri mevcuttur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli