CİLTTEKİ LEKELER İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Sıradaki içerik:

CİLTTEKİ LEKELER İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

e
sv

ÇÖREK OTU

43 okunma — 13 Şubat 2023 11:41
Neredeyse her derde deva olarak bilinmekte olan çörek otu Yüzyıllardır kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir bitkidir. Içerisinde fosfor, bakır, potasyum kalsiyum,

Neredeyse her derde deva olarak bilinmekte olan çörek otu Yüzyıllardır kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir bitkidir. Içerisinde fosfor, bakır, potasyum kalsiyum, magnezyum, çinko, ve selenyum mineralleri barındırır. Ayrıca içerisinde A, C, H, B1, B2, B6 vitaminleri vardır.

ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI NELERDIR

Çörek otu boğaz ağrısı, astım, bronşit gibi soğuk algınlığı hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Çörek otu kan şekerinin düşmesine yardımcı olur. Ayrıca vücudumuzda bulunan Ürik asidi azaltarak yüksek tansiyonu düşürme özelliğine sahiptir. Sedef hastalığı,karaciğer hastalığı, kolon kanseri, meme kanseri ve şeker hastalığına da çokça faydası dokunmaktadır. Ayrıca hafızayı kuvvetlendirir ve böbrek taşlarına da bayağı iyi gelir. Hormon dengenizi de korur.

ÇÖREK OTU YAĞI FAYDALARI

Çörek otu yağı alerji hastalarının, astım hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur. Ayrıca çörek otu yağı cilt rahatsızlıkları için de kullanılmaktadır. Örneğin Sedef, akne, Vitiligo gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca saç için yenileyici ve onarıcı etkiye sahip olmak ile birlikte saçı besler.

Kuru ve cansız olan saçlarınıza yeniden parlaklık getirir. Özellikle kış aylarında cildinizde oluşan kurumalar ve çatlamalar meydana geliyordur. Çörek otu yağı cildinizin yumuşamasına ve çatlaklarının azalmasına birebirdir. Ayrıca antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri bulunmaktadır. Çörek otu yağı iltihap tedavisinde de büyük derecede yardımcı olur. Fakat kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekebilir.

ÇÖREK OTU YAGININ ÖZELLİKLERİ

Çörek otu mavi ve beyaz çiçekleri olan küçük bir bitkinin siyah renkte olan tohumları dır. Bu siyah tohumlar ve bu tohumlardan elde edilen yağ yüzlerce yıldır doğal bir ilaç olarak insan kullanıma sunulmaktadır. Çörek otu yağının içerdiği antioksidan ve antienflamatuar bir bileşik olan timokinon birçok hastalığın geleneksel tedavisinde sürekli olarak kullanılan bir şifalı bitkidir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli