DEPRESYON NEDİR?

Sıradaki içerik:

DEPRESYON NEDİR?

e
sv

DOGRU ZANNEDILEN YANLIŞLAR NELERDIR

44 okunma — 13 Şubat 2023 12:03

SUREKLI AYNI URUNLERI KULLANMAK YANLISTIR

Doğru bilinen yanlışlar listesine devam edelim. Sürekli cilt bakımı için ürün değiştirmek dilde sadece deforme olmasına sebep olur. Cildiniz alıştığı ürüne daha çok yanıt verme özelliğine sahiptir. Sürekli aynı ürünü kullanmak yanlış değildir. Aksine sürekli aynı ürünü kullanmak sizin için daha doğru bir tercih olacaktır. Ürün değişikliğinde cildinizin ürüne alışması zaman alacağı için fayda vermesi de uzayacaktır.

CILDI HER GÜN TEMIZLEMEK DOĞRU DEGILDIR

Cildiniz aynı Ellerimiz gibi gün içerisinde çok fazla havayla temas ettiği için cildinizde dış etkenlere maruz kalmaktadır. Ellerinize hergün yıkamak zararlı olmadığı için cildinizi de her gün yıkamak Ve temizlemek zararlı değildir. Ayrıca cildinize de her gün Özen gösterirseniz daha sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

YAĞLI CILT NEMLENDIRICIYE IHTIYAC DUYMAZ

Yağlı cilt tipinin nemlendiriciye ihtiyaç duymaz cümlesi kesinlikle ve kesinlikle yanlış bir cümledir. Her cilt tipinin nemlenmeye ihtiyacı olduğu gibi yağlı ciltlerin de nemlenmeye ihtiyaçları vardır. Her cildin kendine göre nemlendiricileri vardır. Yağlı ciltlere uygun da nemlendiriciler vardır. Cildinize uygun nemlendirici kullanırsanız cildiniz size daha sağlıklı bir cevap verecektir. Ama burada en önemli olan şey cildinize uygun ve doğru temizleyici bulmaktır.

UCU BEYAZLASAN SIVILCELER SIKILMALIDIR

Aslına bakarsak bu herkes tarafından farklı yorumları olan tartışmalı bir konudur. Fakat bana göre hiçbir sivilce sıkılma malıdır ve kurcalama malıdır. Sivilce kurutucu ürün olarak sivilcenin kendiliğinden sönmesini ve kendi kendine yok olmasını beklemelisiniz. Her sivilce sıkıldığında size arınmış hissi verse de ardından Siyah noktalara Merhaba demeniz gerekir. Çünkü sıktığımız her sivilce yerini açmış bulunmakta olursunuz. Cildinizin sürekli hava ile teması olduğu için girdiniz kirlenir ve bu kirlenmeler sonucunda ise sivilceyi sıktığınız yerlerdeki boşluklar dolarak siyah noktaya dönüşürler. Siz bakarak yok ettiğinizi zannedersiniz fakat siz sıkarsınız o tekrar ve tekrar oluşur.

Sivilcenin görüntüsü Her İnsan Gibi sizi de rahatsız edecektir. Ancak sivilceyi sıktıktan sonrasını düşünerek hareket etmeniz gerekmektedir. Bu sebeple sivilcenin kendiliğinden kaybolmasını beklemek Bu aşamada verilebilecek en doğru karardır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli