DOGRU ZANNEDILEN YANLIŞLAR NELERDIR

Sıradaki içerik:

DOGRU ZANNEDILEN YANLIŞLAR NELERDIR

e
sv

EBEGÜMECİ

48 okunma — 13 Şubat 2023 12:06
Bu at özellikle kronikleşmiş boğaz ve Bademcik iltihaplarının söktürülmesi nde çok faydalı olan bir şifalı bitkidir. Ebegümeci gerçek bir protein ve C vitamini deposudur. Kalsiyum ve fosfor bakımından da oldukça zengin bir bitki olmaktadır

Bu at özellikle kronikleşmiş boğaz ve Bademcik iltihaplarının söktürülmesi nde çok faydalı olan bir şifalı bitkidir. Ebegümeci gerçek bir protein ve C vitamini deposudur. Kalsiyum ve fosfor bakımından da oldukça zengin bir bitki olmaktadır. Içerdeyim malvidin ve Marvin maddeleri ağız ve diş sağlığı için çok önemli koruyucular dandır. Bu şifalı bitki ile hazırlanan ebegümeci gargarası ağızdaki bakterilere karşı da güçlü bir özelliğe sahip olmaktadır. Bu şekilde Haftada bir iki defa yapacağınız ağız gargarası sizi bademcik iltihaplanmasından ve diş etlerinin sağlıksız oluşundan kurtaracaktır.

EBEGUMECININ FAYDALARI

Ebegümeci akciğerlerde balgam toplanmasına engel olur. Öksürük ve bronşite karşı kullanılan şifalı bir bitkidir. Ayrıca Ses kısıklığına ve amfizemde karşı faydaları vardır.
Ebegümeci ayak şişkinliklerin de hatta kemiklerde olan kırık ve çıkıklarda oluşan şişkinliklere çok iyi gelmektedir. Ebegümecinin çayı ile de gözünüzde kuruluk var ise küçük bir pansuman yapabilirsiniz Bu da rahatsızlığınızla iyi gelebilir. Burun içinde önemlidir bu bitki nokta sık sık Burnumuz kanıyorsa burun kanama nızı durdurabilir. Burunda meydana gelen tıkanıklıkları giderebilir. Eğer ateşiniz varsa bu bitkiyi kullanarak ateşinizi düşürebilirsiniz ve vücudumuza rahatlık kazandırabilirsiniz. Mide ve bağırsakta içinde çok sağlıklı bir bitkidir. Bu bitki bunların iyi çalışmasını sağlayarak kabızlık bulantı Hatta kusmayı da önleyici özelliklere sahiptir.

EBEGÜMECİ CAYI NASIL HAZIRLANIR

250 ml kaynamış suyun içerisine 2 veyahut 4 çay kaşığı kurutulmuş ebegümeci koyup 10 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra afiyetle içebilirsiniz.
Öncelikle şunu söylememiz de fayda vardır. Eğer bu tarz rahatsızlıklarınız var ise ve doktor gözetiminde iseniz Öncelikle doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmaya atmamanız gerekir nokta bizim anlattığımız bu uygulamayı bir destekçi olarak görmeniz yeterlidir. Fakat bunu kullanmadan önce de bu bitkiye karşı alerjiniz olup olmadığını bilmenizde fayda vardır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli