Bebeklerde İshal Neden Olur ?

Sıradaki içerik:

Bebeklerde İshal Neden Olur ?

e
sv

EVDE CİLT BAKIMI İÇİN DOĞAL MASKELER

48 okunma — 15 Şubat 2023 12:29
Ciltte bulunan gözenekler, akneler ve lekeler genel olarak tüm kadınların ortak problemidir haline gelmiştir. Bu problemlerden kurtulmak için kozmetik ürünlere yüksek miktarda para ödemenize gerek yok. İşte evde kolayca

Ciltte bulunan gözenekler, akneler ve lekeler genel olarak tüm kadınların ortak problemidir haline gelmiştir. Bu problemlerden kurtulmak için kozmetik ürünlere yüksek miktarda para ödemenize gerek yok. İşte evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal maskeler;

Yoğurt ve limon maskesi

Cinsiyet fark etmeksizin herkesin çözüm yolu aradığı cilt problemlerinden biri de siyah noktalardan kurtulmaktır. Bunun için bir kase yoğurt ve 1 adet limon ile maske hazırlamak mümkündür. Bir kase yoğurda, sıktığınız limon suyunu ilave edin ve bu karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin. Daha sonra ise yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Muz maskesi

Eğer kuru bir cilde sahipseniz haftada bir gün muz maskesini uygulayarak cildinizi nemlendirebilirsiniz. Bir muzun dörtte biri ile bir çay kaşığı bal ve iki yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Daha sonra bu karışımı cildinize sürün. Maskeyi cilde uyguladıktan15 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Türk kahvesi maskesi

Bu maske sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olmanız mümkün. Bu yüzden bu maske için 4 yemek kaşığı kahve, 4 yemek kaşığı kakao, 8 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı limon suyu gerekmektedir. Bu malzemeleri iyice karıştırın. Elde edilen karışımı cildinize sürün. Maske yüzünüzde kuruyunca ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Elma maskesi

Cildi kuru olan kişiler için ikinci olarak tavsiye edilen maske ise elma maskesidir. Bir elmayı rendeleyip içerisine bir çorba kaşığı kadar zeytin yağı, süt ve kaymak ekleyip iyice karıştırın. Elde edilen maskeyi yüzünüze sürüp 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Cildi yağlı olan kişiler ise elma maskesinin içerisine elmayı rendelikten sonra iyice çırpılmış yumurta akı ekleyerek bu maskeyi kullanabilirler. Bu karışımda cildinizde 20 dakika kalmalıdır. 20 dakika sonunda yüzünüzü ılık su ile temizlemelisiniz.

Domates maskesi

Domates içeriğinde asitler bulunur ve bu asitler cildinizi temizler. Aynı zamanda sıkılaştırır. Domates suyunu yüzünüze direkt olarak uygulayın ve  gece boyu cildinizde bekletin. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınız takdirde domatesin sıkılaştırıcı ve gözenek küçültücü etkisini fark edeceksiniz.

Sizde evinizde bu doğal maskeleri kolayca uygulayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli