EVDE CILT VE YUZ TEMIZLIGI NASIL YAPILMALIDIR ?

Sıradaki içerik:

EVDE CILT VE YUZ TEMIZLIGI NASIL YAPILMALIDIR ?

e
sv

Evde Göz Altı ve Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

47 okunma — 15 Şubat 2023 12:35
Şiirlere ve şarkılara baktığımızda gözlerin ilham veren en önemli organlarımızdan biri olduğunu görebiliriz. Göz bakımı altında her zaman anlamlı gözlere özen göstermelisiniz, özellikle 30 yaşından sonra kaz ayağı denilen bölgede

Şiirlere ve şarkılara baktığımızda gözlerin ilham veren en önemli organlarımızdan biri olduğunu görebiliriz. Göz bakımı altında her zaman anlamlı gözlere özen göstermelisiniz, özellikle 30 yaşından sonra kaz ayağı denilen bölgede kırışıklıklar artmaya başlarsa, ortadan kaldırmanız için size vereceğim göz altı ve göz bakım maskesini kullanabilirsiniz. bu sorun. Acil bakım yaparken her zaman dikkatli olun. Göz çevresindeki cildin normal ciltten 7 kat daha ince olduğunu unutmayın, bu nedenle yüz maskesi tariflerini veya göz çevresini tedavi etmek için kullanılan kozmetik ürünlerini kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Cilt yapınıza uygun bakım ürünleri göz çevrenize uygun olmayabilir. Göz bakım ürünlerinizi seçerken genellikle doğal ürünleri tercih etmeye çalışıyoruz.

Göz çevresinde yer alan cilt zamana direnemez ve belli bir yaşa geldikten sonra derilerimiz yıpranmaya başlar. Bu doğal etkenlerin de yanı sıra sigara, içki, kozmetik, yanlış göz bakımı, stres, düzensiz yaşam, uyku düzeni gibi nedenler de kırışıklıkların başlamasına sebep olur. Belli bir yaştan sonra gülmeye başladığınızda oluşmaya başlayan kırışıklıklar zamanla kalıcı hale gelecek ve görünüşümüzü bozmaya başlayacaktır.

  • Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Yok Olur?

Makyaj temizleme veya peeling, cilt bakımı veya cilt temizliği yaparken her zaman göz çevresine ve gözaltlarına dikkat etmeli ve bu uygulamalar bu hassas bölgeye uygulanmamalıdır. Diğer cilt bakımı yöntemlerine kıyasla göz çevresi bakımı farklı ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Göz çevresindeki kırışıklıkları tedavi etmek için maske formülü kullanırken, doğal bir yaklaşım seçmek daha mantıklıdır. Ayrıca göz çevresi bölgesine krem ​​sürüp göz çevresine bakım yapabilirsiniz. Normal yaşam ve uyku boyunca cildi beslemek ve kırışıklıkları önlemek için gözaltı bölgesini tahriş etmeyen ve nemlendirmeyen bir krem ​​kullanabilirsiniz.

  • Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresindeki cildi daima nemli tutmak için, göz altı bakımını tamamlamak için bitkisel göz çevresi kremi kullanabilirsiniz. Kırışıklıklar yeni oluşmaya başladığında, kırışıklık oluşumunu yavaşlatmak için gerekli önlemleri almak için düzenli bir diyet geliştirmeli, daha fazla sebze ve meyve yemelisiniz. Sıkılaştırma ve cilt germe egzersizleri için her gün ellerinizle göz çevresine masaj yapabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli