Doğum Günü Panosu ile Doğum Günlerini Özelleştirin

Sıradaki içerik:

Doğum Günü Panosu ile Doğum Günlerini Özelleştirin

e
sv

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

38 okunma — 16 Şubat 2023 12:44

Göz çevresindeki cildi daima nemli tutmak için, gözaltı bakımını tamamlamak için bitkisel göz çevresi kremi kullanabilirsiniz. Kırışıklıklar yeni oluşmaya başladığında, kırışıklık oluşumunu yavaşlatmak için gerekli önlemleri almak için düzenli bir diyet geliştirmeli, daha fazla sebze ve meyve yemelisiniz. Sıkılaştırma ve cilt germe egzersizleri için her gün ellerinizle göz çevresine masaj yapabilirsiniz.

  • Göz Altı Kırışıklıkları Neden Olur?

 

  1. Düzensiz Uyku: Normal bir hayatınız yoksa ilk bölüm gözaltı ve göz çevrenizdir. Elbette huzursuz uykuya gözaltı koyu halkalar ve göz çevresindeki kırışıklıklar da eşlik edecektir.
  2. Az Sıvı Tüketmek: Su tüketmek hayat veren organlarımız ve cilt güzelliğimiz ve kırışıklıkların önlenmesi açısından çok önemlidir. Her gün minimum şartlarda 8 bardak su içmek zorunludur. Güneş, cildin nem içeriğini dengeleyerek kırışıklık oluşumunu engeller.
  3. Sağlıklı Beslenmek: Düzenli beslenerek, sağlıklı, doğal ürünleri yiyerek, yağlı ve sağlıksız gıdalardan da uzak durarak sağlığınızı ve cildinizi aynı anda koruyabilirsiniz. Cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri meyve ve sebzeleri yiyerek tüketebilir, böylece kırışıklıkları giderebilirsiniz.
  4. Spor Yapmak: Sizler hiç etrafınızda spor yaptığı halde erken yaşlanan birini ya da birilerini gördünüz mü? Düzenli spor yapmak, yürüyüş yapmak, egzersiz yapmak kişilerin yeterli oranda oksijen almasını ve uzun seneler boyunca sağlıklı ve genç kalmasını sağlar.
  5. Cildinizi Güneşten Koruyun: Güneşin yapısında bulunan zararları ışınların cilt üzerinde ki zararlarını hepimiz bilmekteyiz. Bu zararlı ışınlardan korunmak için, güneş kremi faktörü yüksek olan ürünler tercihimiz olmalıdır. Bunun yanında güneş gözlüğü de kullanırsak kırışık oluşumunu engellemiş oluruz.

 

  • Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Maske

Göz çevresi bakımı için kayısı çekirdeği yağı:  Bir bitki uzmanından veya eczaneden kolayca bu ürünü bulabilirsiniz. Ellerinizin işaret parmaklarına yeteri kadar badem yağını uygulayabilir ve ardından parmaklarınızla gözaltı kırışık bölgeye nazikçe uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yatmadan 2 saat önce uygulayın. Temiz tutulmalıdır. Düzenli kullanımla kırışıklıkların kaybolduğunu ve cildinizin gerginleştiğini fark edeceksiniz. Kayısı yağında bulunan maddelerden dolayı göz bakımı için doğal bir üründür ve yan etkisi yoktur.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli