GÜNEŞİN CİLDİMİZE ZARARLARI

Sıradaki içerik:

GÜNEŞİN CİLDİMİZE ZARARLARI

e
sv

GÜNLÜK CİLT BAKIMI İÇİN TAVSİYELER

39 okunma — 16 Şubat 2023 12:52
Tonik de cilde uygun seçmeniz gerekir. Cildinizi dengeleyen ve besleyen bir tonik seçmelisiniz. Bu sayede tonik cildin pH dengesini düzenler ve sonraki ürünün emilimini arttırmaya yardımcı olur.

Sabah

  1. Cilt bakımınıza ilk olarak cildinize uygun bir temizleyi kullanarak başlamanız gerekir.
  2. Tonik de cilde uygun seçmeniz gerekir. Cildinizi dengeleyen ve besleyen bir tonik seçmelisiniz. Bu sayede tonik cildin pH dengesini düzenler ve sonraki ürünün emilimini arttırmaya yardımcı olur.
  3. Serumlar besleyici özelliğe sahiptirler. Aynı zamanda çok hızlı emilir ve etkilidirler. Gündüz kullanılan serumların antioksidan olması gerekir. Gündüz güneş ışınlarının ve çevresel faktörlerin zararlarını yok ettiği için daha yararlıdır. Ayrıca C vitamini, E vitamini veya yeşil çay gibi içerikler kullanabilirsiniz.
  4. Göz çevresi kremi kullanmayı tercih edin. Özellikle 20’li yaşlardan itibaren göz çevresine uygun bir krem kullanın. Güneş gözlüğü kullanmaya özen gösterin. Çünkü güneş gözlüğü göz çevresinin elastikiyetini korur ve kırışıklıkları önler.
  5. Kesinlikle nemlendirici kullanın. Cildiniz yağlı olsa bile her cildin nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Cildin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda gözün elastikiyetini koruyarak yaşlanma etkilerini geciktirmeye yardımcı olur.

6 Güneş koruma kreminde özellikle fiziksel koruma sağlayan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Böylece nemlendirici sonrası iyi bir koruma sağlayabilirsiniz. Bu ürünler güneş ışınlarının etkilerini engeller.

 

Akşam

Cilde ihtiyacı olan tedavi desteğini vermeniz gereken zaman ve kendini onarması için en önemli zaman gecedir.

1.ilk olarak cildinizi temizleyin, eğer makyaj yapıyorsanız iki aşamalı temizlik uygulamanız gerekir. İlk aşamada makyajı temizleyen özel bir temizleyici, ikinci aşamada ise ciltteki yağı, kiri, ölü olan hücreleri iyi bir şekilde temizleyecek bir başka bir temizleyici kullanmanız gerekir.

  1. Toniğinizi sabah kullandığınız şekilde akşamda kullanabilirsiniz.
  2. Mutlaka göz çevresi kremi kullanmanız gerekir.
  3. 4. Serumlar ve gece kremleri kullanmanız gerekir. Gece ürünleri, gündüz ürünlerinden daha yoğun formüle sahiptirler. Bu ürünler cildin nem kaybını önler ve kendini onarmasına yardımcı olur. Her zaman belli bir dengede bakım yapmak ve hızlı sonuç alma çabasıyla ürünleri karıştırmamak oldukça önemlidir. Cildi yenileyen AHA ve retinol gibi ürünlerin sıklığı özenli bir şekilde ayarlanmalıdır. Çok sık kullanmak ciltte tahriş olmasına sebep olur. Ayrıca peptidler, büyüme faktörleri gibi güçlü antiaging içerikler gece kullanımda daha faydalı olacaktır.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli