GÜNLÜK CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

Sıradaki içerik:

GÜNLÜK CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

e
sv

GÜZELLİĞİMİZ İÇİN BAKIM TÜYOLARIMIZ BİTMEMEKTE

45 okunma — 17 Şubat 2023 13:28
Evet, kızlar güzel, canlı, parlamayan ışıl ışıl ciltler istiyoruz. İstiyoruz ama cildimizi güzelleştirmek için neler yapıyoruz? Hepimizin hayalidir, gözeneklerinden arınmış, pürüzsüz, sıkı bir cilde sahip olmak. Bu hayallerimizi

Evet, kızlar güzel, canlı, parlamayan ışıl ışıl ciltler istiyoruz. İstiyoruz ama cildimizi güzelleştirmek için neler yapıyoruz? Hepimizin hayalidir, gözeneklerinden arınmış, pürüzsüz, sıkı bir cilde sahip olmak. Bu hayallerimizi gerçekleştirmek zor değil aslında. Sadece elimizin altında bulunan ufak tefek malzemelerle kolay bakım kürleri hazırlayabiliriz. Mesela hiçbir masrafı olmayan buhar banyosu çok faydalıdır. Duşta, ya da elimizin altında ki bir leğen ile her şey çok kolay.

Buhar Banyosu Önemi Nedir?

Cildinizin kirli ve bakterilere fazlasıyla maruz kalıyorsa buharlı cilt bakımı cildinizi temizleye yardımcı olacaktır. Örneğin gözenekler ve siyah noktalar cildiniz de belirgin görünümdeyse buharlı cilt bakımları cildinizdeki gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olacaktır. Evde buharlı cilt bakımı nasıl yapılır diyorsanız doğru yerdesiniz.

Cildiniz zamanla kiri ve yağı içine alarak ciltte gözeneklerin oluşmasına sebep oluyor. Gözenekler cilt de kalıcı izler olduğundan kötü bir görüntü karşımıza çıkabiliyor. Buharlı cilt bakımı en bilinen ve en işe yarayan cilt bakım işlemlerindendir.

Buharlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

İlk olarak temiz bir tencereye su koyun. Kaynama noktasına geldiği zaman altını kapatın. Sonra bu suyu cam ya da porselen bir kaba koyun. Eğer isterseniz içine esanslı kokulu yağlar ya da ot koyabilirsiniz. Ardından cildinizi bu suda 10 dakika gibi bir sürede bekletin. Kafanızın üzerine bir havlu alın. Buhar yüzünüze tamamen işlemeli ki daha etkili sonuçlar alabilesiniz.

Buharlı cilt maskesinin ardından uygulanan nemlendirici, tonik ve maskeler cilde daha iyi işleyerek daha sağlıklı bir görünümüne sahip olmanızı sağlar. Buharlı yüz maskesi yardımı ile kalıcı temizlik sağlayabilirsiniz.  Yapacağınız buharlı maskenizi sıcak suyla işlem yapacağınız için biraz dikkat ederseniz birtakım kazalar yaşama riskinizi düşürecektir.

Buhar Banyolarını Başka Nasıl Kullanabiliriz?

Her şeyden önce lütfen saçınızın toplayın çünkü saçlarınızın, eğildiğinizde gözünüze girmesini istemezsiniz! Bir litre suyu kaynatın ve derin bir kâseye aktarın. Kâseyi aşağı doğru eğin ve başını kâseye bir havluyla sarın, böylece buhar boşa harcanmasın ve cilde daha etkili bir şekilde nüfuz etmesin. Bu tarz işlemleri gerçekleştirirken, suyunuzun içerisine farklı esanslı yağlar katıp hoş bir koku ve derinlik sağlayabilirsiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli