Hamilelikte Beslenme

Sıradaki içerik:

Hamilelikte Beslenme

e
sv

HAMİLELİKTE CİNSELLİK

62 okunma — 18 Şubat 2023 13:40
Cinsellik, insanın tabii bir içgüdüsü olduğundan kaynaklı hamilelikte de istek edilen bir durumdur. Ilk defa hamilelik yaşayan kadınlar -genellikle psikolojik nedenlere bağlı olarak- bu içgüdülerini dizginlemeye, köreltmey

Cinsellik, insanın tabii bir içgüdüsü olduğundan kaynaklı hamilelikte de istek edilen bir durumdur. Ilk defa hamilelik yaşayan kadınlar -genellikle psikolojik nedenlere bağlı olarak- bu içgüdülerini dizginlemeye, köreltmeye çalışmaktadırlar. Hamileliğin normal olarak devam etmesine paralel bir şeklinde, gebelikte cinsel ilişkiye girmekte de herhangi bir sıkıntı yoktur. Tabi bu vaziyet, gebelik sürecinin içinde bulundurduğu etkili vaziyetlere göre farklılık gösterebilir.

HAMİLEYKEN İLİŞKİYE GİRİLİR Mİ?

Hiç kuşkusuz, anne adaylarının cevabını en fazla merak ettiği sorulardan biri ‘Hamile bayan cinsel ilişkiye girer mi ve ilk haftalarda temas düşüğe sebep olur mu?’ olarak öne çıkıyor.
Birçok bilimsel çalışma (gebelik etkili bir vaziyet barındırmadığı takdirde), gerek hamileliğin ilk aylarında gerek gelişen haftalara bağlı olarak girilen cinsel ilişkinin düşük ya da doğum tehdidine bağlı vaziyetleri tetiklemeyeceğini meydana koymuştur.

HAMİLELİKTE CİNSEL TEMAS KAÇINCI AYA KADAR DEVAM ETMELİDİR?

Hamilelik sürecinin herhangi bir şeklinde negatif bir vaziyet barındırmaması ve normal olarak seyretmesinin akabinde, son 5 (beş) haftaya kadar cinsel hayat devam edebilir. Hamilelikte cinsellik olarak  son beş haftasına girildiğinde ise cinsel ilişkiye son verilmelidir. Çünkü, adamın ‘ejakulasyon’ ismi verilen sıvısı içinde tespit edilen bileşenlerin, rahim kasılmalarını tetikleyip rahim ağzını açması öngörülmektedir.

HAMİLELİKTE CİNSEL TEMAS  ZARARI VAR MIDIR?

Doktor doğrulusunda bir yasak koyulmadığı ve anne adayı olan bireyin kendini ferah hissetiği bir vakit diliminde cinsellik yaşanabilir. Bundan dolayı, gebelikte seks yapmak herhangi bir mesele doğurmaz.

GEBELİKTE CİNSELLİK BEBEĞE ZARAR VERİR Mİ?

Penetrasyon ve cinsel temas hareketi, karnınız ve uterusun kas duvarları doğrulusunda korunan bebeğe zarar vermez. Bebeğiniz ayrı olarak amniyotik kesenin sıvısı içindedir. Başka bir deyişle, temas esnasında bebekle ilişki hiçbir şeklinde olası değildir.

HAMİLELİKTE CİNSEL TEMASTA YANMA, ACI VE KANAMA

Hamilelikte cinsellik esnasında ve ardından karşılaşılan yanma, acı ve kanama vaziyetleri karşısında kesinlikle hekim kontrolüne gidilmelidir. Seks esnasında ya da ardından yanma, acı ve kanama vaziyeti varsa riskli grupta olabilirsiniz. unutulmamalıdır ki, hamilelik süreçleri etkili ve herkeste değişik olarak gelişir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli