HAMİLELİKTE CİNSELLİK

Sıradaki içerik:

HAMİLELİKTE CİNSELLİK

e
sv

Hamilelikte egzersiz

619 okunma — 18 Şubat 2023 13:43
Fiziksel yönden sağlıklı ve güçlü olmak bedenimizin doğum gibi zorlanabileceği olaylara karşı direncini arttırır.

Fiziksel yönden sağlıklı ve güçlü olmak bedenimizin doğum gibi zorlanabileceği olaylara karşı direncini arttırır.

Hamilelikte spor yapmanın yararları nelerdir?

Kilo alımı ile ilgili endişeleniyorsanız hareket etmenin zamanı! Incelemeler işaret ediyor ki hamileliği süresince egzersiz yapanlar tahminen 7 kilo daha düşük alıyor. Henüz fit bir görüntünün yanısıra henüz sağlıklı bir bedene sahip olacak, bedeninizdeki değişimlerin psikolojinize olumsuz yansımalarını da engellemiş olacaksınız. genellikle son dönemde çoğalan bacak şişmeleri ve ödem sporla önlenebilir. Yeniden son dönemde kapınızı çalabilecek uykusuzluk içinse çözüm epey basit: Spor!

Yüksek hamilelik şekeri (gestasyonel diyabet) ve östrojen hormonunun yükselmesi ile gelişebilen kabızlık, hamilelik halinde meydana gelebilecek kimi sağlık sorunları sporla muayene altına alınabilirken ruh sağlığınız için de spor birebir. Hamilelik süresince normalde olduğunuzdan henüz hassas, henüz duygusal ve daha fazla ağlama talebi duyuyorsanız endişelenmeyin, şunlar gebeliğin epey alışılmış olan etkileri. Sporun hem psikolojik hem fiziksel yönden sağlığınıza etkilerini fark ettikçe şaşıracaksınız.

Hamilelikte spor yaptığımız zaman dikkat edilmesi zorunlu olan konular nelerdir?

Her manada, genellikle hamilelik süresince size iyi gelecek olan spora başlamadan evvel ise göz önünde bulundurmanız zorunlu olan kimi noktalar var. Hamilelikten evvel spor yapıyor ya da yapmıyor olmanız gerçekleştireceğiniz egzersiz seçiminde epey önemlidir.

Bölümünde tecrübeli, profesyonel şahıslardan takviye almanız hangi egzersizi neden yapmanız ile ilgili sizi bilinçlendirecektir. İlk üç ay yapılacak hafif çoşkulu yürüyüşler egzersize başlamak için makul bir tercih olabilir. Yürüyüşle egzersiz rutininize attığınız ilk ismim hem sizi zorlamayacak hatta ruh durumunuza epey iyi gelecek. Bununla birlikte sırt ve bel ağrılarından şikayetçiyseniz omurgayı güçlendirecek sırt egzersizleri size iyi gelebilir.

Hafta içerisinde 3 ile 5 gün arası gerçekleştireceğiniz 30 dakikalık hafif çoşkulu yürüyüşler ve düzenli, bir profesyonelden takviye alınarak yapılacak gebe pilatesi ya da yoga belki de sizi uyutmayan ağrılarınızın çözümü olabilir! Vücudunuzu keşfettirip ruhunuzu arındırması da cabası

Hamilelik ilerledikten ardından, ara aylarda, neden bir spor programı makul olur?

3-6 aylık döneme gelindiğinde bildirdiğimiz şeklinde yürüyüş, pilates ve yoga önerilen egzersizler arasındadır. Bu tip egzersizlerde değerli olan nokta anneyi yormamak, onu epey çok zorlamamaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli