Hamilelikte sağlık

Sıradaki içerik:

Hamilelikte sağlık

e
sv

HAYDİ, KIZLAR CİLT BAKIMI TÜYOLARIMA

45 okunma — 18 Şubat 2023 13:48
Biz kadınların en çok üzerinde durduğu meselelerden bir tanesi de kuşkusuz yüz bakımıdır. Çünkü cilt görünümümüz bizim için oldukça önemlidir. Yaptığımız makyajların bile görünümünü oldukça kötü etkiler yüzümüzdeki tüyler.

Biz kadınların en çok üzerinde durduğu meselelerden bir tanesi de kuşkusuz yüz bakımıdır. Çünkü cilt görünümümüz bizim için oldukça önemlidir. Yaptığımız makyajların bile görünümünü oldukça kötü etkiler yüzümüzdeki tüyler. Daha parlak daha temiz bir görünüm için cildimizin pürüzsüz olması lazım.

Bu görüntüyü etkileyen bir takım sebepler vardır. Bunlar kimi zaman aknedir, kimi zaman sivilcedir. Ya da istenmeyen tüylerdir. İşin içine bir de yaz dönemi oluşan güneş lekeleri de girdi mi iş o zaman çekilmez bir hal alıyor. Çünkü yüzümüzde çıkan sivilceler ya da lekelenmeler bizim moralimizi bozuyor

. Makyajımız güzel durmuyor kendimizi iyi hissetmiyoruz. Bu tarz problemlerden kurtulmak için birçok yollara başvuruyoruz. Bunlar kimi zaman doğal kimi zaman kimyasal bazen de operasyonlarla gerçekleşiyor. Bugün sizlere vereceğim tüyolarda doğal cilt bakımı yöntemleri vardır. Kağıt kalem hazırsa kızlarım sizlere muhteşem tarifleri veriyorum.

  • Hangi Doğal Ürünleri Tercih Etmeliyim?

Kusursuz bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız doğal yöntem en iyi seçiminizdir. Cildi derinlemesine temizlemek ve ciltte oluşan lekeleri ve uzun vadeli sorunları ortadan kaldırmak için size basit bir doğal formül sunacağız. Doğal ürünlerde cilt yapısını bozabilecek hiçbir madde bulunmadığından cildin doğal yapısını etkilemeyecektir.

  • Salatalıklı Maskeler

Hemen hemen her evde bulunan sebzelerdendir. Eskiden beri cilt rahatsızlıkları için kullanılan en pratik ve doğal yollarla tedavi edebileceğiniz işte o salatalık bitkisi.  Bu yazımızda, salatalık maskesi hazırlanışına, malzemelerine, sonuçlarına değineceğiz. Lekeli bir cilt görünümünüz varsa en kolay salatalık maskelerimizden birisinde bulunmaktasınız. Bu maskeyi 2 haftada bir gibi bir sürede uygulayabilirsiniz.

Salatalık Maskemiz İçin Gerekli Maskeler

2 adet salatalık,1 yemek kaşığı yoğurt

Maskemizin Hazırlanışı ve Uygulanışı: Salatalıklarınızı alın, soyun ve rendeleyin. Sonrasında yoğurdunuzu rendelediğiniz salatalıklarınız ile karıştırın. Ve karışımı cildinize uygulayın. 15 dakika kadar cildinizde bekletin. Beklettikten sonra ılık suyla cildinizi temizleyin ve nemlendirici kreminizi cildinize uygulayabilirsiniz. Salatalık cildiniz için çok faydalı bir gıdadır. Cildinizin su dengesini korumaya yardımcı olacaktır. Cilt bakım listenizde mutlaka salatalık kürü bulunsun.

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli