ISIRGAN OTU

Sıradaki içerik:

ISIRGAN OTU

e
sv

KAHVE CİLDİNİZE NE GİBİ KTKILAR SAĞLAYACAKTIR BİLİYOR MUSUNUZ?

49 okunma — 19 Şubat 2023 13:58
Osmanlı İmparatorluğu döneminden beri Türk kahvesinin tadını çıkarmayı hepimiz seviyoruz. Eğlence amaçlı tüketilen bu içecek cilde ve sağlığa pek çok faydası vardır. Seul Ulusal Üniversitesi tarafından 1981'de yapılan bir

KAHVE İLE YAPILAN CİLT BAKIM MASKELER NELERDİR?

Osmanlı İmparatorluğu döneminden beri Türk kahvesinin tadını çıkarmayı hepimiz seviyoruz. Eğlence amaçlı tüketilen bu içecek cilde ve sağlığa pek çok faydası vardır. Seul Ulusal Üniversitesi tarafından 1981’de yapılan bir araştırma, cildinizi güzelleştirebileceği sonucuna vardı. Hala pürüzsüz bir cilt istiyorsanız, cildinizin makyajsız kusursuz görünmesini istiyorsanız, önce kimyasal bakım ürünlerini kullanmayı bırakın ve kahvenin harikalarından tam olarak yararlanın.

Sadece tüketmeyle faydalı olmayıp telvesi de cilde çok faydalıdır. Bir araştırma sonucu kahvenin cilde uygulandığı zaman, cildin alt tarafındaki damarları daraltarak, damarlarda oluşan şişliklerinde inmesine yardımcı olur. Gözlerinizin altındaki şişliği alan madde kafeindir. Normal şartlarda gözaltlarındaki şişkinliği için kullanılan kremlerin çoğunda kafein bulunmaktadır. Sizler de kahveyi gözaltlarınıza sürerek şişliklerinizi kısa zamanda indirebilirsiniz.

Cildimi daha sıkı ve genç yapmak istiyorum diyorsanız mutlaka kahveden yararlanmalısınız. Cilde kahve uyguladıktan sonra ciltte tahriş, kızarıklık veya reaksiyon oluşursa lütfen bu uygulamayı kullanmayı bırakın. Genelde kahve, hassas cilde sahip kişiler için kötüdür. Dünyaca ünlü bir üniversite olan Sao Paulo Üniversitesi’nin yaptığı araştırma sonucunda Türk kahvesi, selüloitin ana düşmanıdır. Araştırmada testi yaklaşık 100 kişiye uyguladı. Biraz su ve çamur kıvamında kahve demledikten sonra selüloitin bulunduğu yere sürdüler. Her 100 kişiden yaklaşık 70’i başarılı sonuçlar elde etti ve selüloit% 17 kaybetti.

Son zamanlarda metabolizma hızının artmasını sağlaması beraberinde kalp ve damar hastalıklarını iyileştirmek açısından uzmanların tavsiye ettiği içeceklerden birisi Türk kahvesidir. Ayrıca Türk kahvesi cilde de fazlasıyla faydası bulunmaktadır. Araştırmalar sonunda Türk kahvesinin cildinizi dinç ve genç gösterir. Türk kahvesi cilde nasıl uygulanmalı ve cildinizdeki sorunları nasıl yok edebilirsiniz? Cildimizin dostu kahveden maske yaparken ölçülerimiz ne kadar olmalı. Tarif aşağıda sizleri beklemektedir.

KAHVENİN TELVESİNİ KULLLANARAK YAPILABİLİNEN MASKE TARİFLERİ

  • KAHVELİ PEELİNG

MALZEMELER NELERDİR?

-1 tatlı kaşığı kadar Türk kahvesi

-1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı

NASIL YAPILIR VE NASIL UYGULANIR?

Bu malzemeleri karıştırın, cildinize masajla maskeyi yapın. Sonunda cildinizi soğuk su ile yıkayın.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli