KARMA CİLTLER İÇİN MASKE

Sıradaki içerik:

KARMA CİLTLER İÇİN MASKE

e
sv

ANLAM BOZUKLUĞU

492 okunma — 20 Şubat 2023 14:03
Çağımızın en büyük problemi olan şişmanlık yani obezliktir. İnsanlar kilo aldıkça çözümler aranmaktadır. Çözüm yolu arama sebeplerinden biris de aldıkları kiloyla birlikte mutsuz hissetmeleridir. Yapılan araştırmalara ve doktorlara

Kilo Vermek Mutluluk Getiriyor

Çağımızın en büyük problemi olan şişmanlık yani obezliktir. İnsanlar kilo aldıkça çözümler aranmaktadır. Çözüm yolu arama sebeplerinden biris de aldıkları kiloyla birlikte mutsuz hissetmeleridir. Yapılan araştırmalara ve doktorlara göre kişi kilo verdikçe daha mutlu olmakta ve daha mutlu birr yaşam sürmektedir.

KİLO VERDİKÇE HEDEFLER ÇOĞALIYOR

Verilen kilolar diyet olsun amaliyat olsun insanlar bir süre sonra kilo verdiklerin de her kilo verişlerin de de diyebiliriz biz buna mutluluk duymaktadırlar. Kilo veren bir birey kendine özgüven geldiğinden kaynaklın olarak önüne hedef koyarak bu hedeflere dirençli bir şekil de ilerlemektedirler.

HAYAT KALİTESİ ARTIYOR

Yapılan araştırmalar ve DR. Ergenç in de gözlemlediklerine göre kilo insan da psikolojik şiddet olarak stres ve bozukluklar yaratmaktadır. Kilo vermeyle birlikte kişinin kendine olan güveni yerine geldikçe hayat kalitesi ve mutluluğunun arttığı gözlemlenmiş ve bu sonuç savunulmuş ispatlanmıştır.

AŞIRI YEME BOZUKLUĞU OLANLAR DİKKKAT

Hastalar özellikle amaliyat olacaksa eger amaliyat öncesin de bir psikolağa görüşmelerinde gitmelerin de fayda vardır. Neden diye sorulacak olursa insanlar bi anda aşırı yemek yemeyi bıraktıkları için kişi de psikolojik bozukluklar ve duygu değişimleri isteklerden kaynaklı olarak meydana gelmektdir. Bu tür olaylara engel olabilmek için amaliyat öncesi psikologla görüşmek te fay da vardır.

Bunun dışın da bir insan amaliyat olduğun dan sonra ki dönemlerin de arkadaşları ailesi ve cevreinden kim olursa olsun olumlu sonuçlar yanıtlar aldığından da kaynaklı olarak kişinin daha mutlu olduğunu ve hayat kalitesinin de bununla birlikte arttığını rahat hareket etmeye başladığını bunun dışın da en de önemlisi kişi kendini beğenmeye baslar bununla birlikte mutluluk duyar. İstekleri doğrultusun da ilerler ve özgüveniyle beraber başaramayacağı iş kalmaz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli