KALITELI VE TEMIZ BIR CILT IÇIN ONERILEN CILT BAKIMLARI

Sıradaki içerik:

KALITELI VE TEMIZ BIR CILT IÇIN ONERILEN CILT BAKIMLARI

e
sv

KARMA CİLTLER İÇİN MASKE

41 okunma — 20 Şubat 2023 14:01
Eğer karma bir cilde sahipseniz evde yapabileceğiniz birçok doğal maske bulunmaktadır. Siz de bu maskeleri kolayca uygulayabilirsiniz.

Eğer karma bir cilde sahipseniz evde yapabileceğiniz birçok doğal maske bulunmaktadır. Siz de bu maskeleri kolayca uygulayabilirsiniz.

Muz maskesi

Yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahip olan muz maskesi yapımı için yarım muzu iyice ezin ve püre haline getirin. İçine 1 yumurta ve 1 tatlı kaşığı balı ilave edin ve iyice karıştırın, bu karışımı cildinize uygulayın. Yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin ve daha sonra ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 2-3 defa düzenli olarak uygulayın.

Bal maskesi

1 yemek kaşığı bal ile 1 limonun suyunu iyice karıştırın ve maske haline getirin. Daha sonra maskeyi yüzünüze masaj yapar gibi uygulayın ve 20 dakika bekletin. 20 dakika sonunda yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bal cildi nemlendirir ve limon da parlaklık sağlar.

Yumurta ve yoğurt maskesi

Bu maske gözeneklerin kapanmasını sağlar. Maske yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yumurtanın beyazı. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve yarım saat kadar bekletin. Daha sonrasında ılık suyla yüzünüzü durulayın ve durulama işlemi bittikten sonra yüzünüze soğuk su çarpın.

Portakal maskesi

Bu maske cildi temizleyip parlatma özelliğine sahiptir, 1 tane portakalı soyun ve rendeleyin. Daha sonra üzerine 2 yemek kaşığı lor peyniri ilave ederek iyice ezin ve  maske kıvamına getirin. Cilde uyguladıktan sonra, 20 dakika kadar bekleyip ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Badem yağı maskesi

1 tatlı kaşığı bal1 tatlı kaşığı badem yağı ve 2 yemek kaşığı sütü iyice karıştırın. Ufak bir parça pamuğu maskeye batırın ve cildinize yedirerek uygulayın. 15 dakika kadar bekleyip nemlendirici içeren bir temizleyiciyle yüzünüzü yıkayın.

Yulaf maskesi

Cildin yağlı kısımları için birebir faydalı olan yulaf maskesinin yapımı için 3 yemek kaşığı yulaf ezmesini 1 yemek kaşığı sıcak su ve yarım limonun suyu ile iyice karıştırıp cildinize uygulayın. 15 dakika sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Bu doğal maskeleri düzenli olarak uyguladığınız takdirde cildinizde meydana gelen değişimi fark edeceksiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli