KOKULU SİLGİLER VÜCUDA ZARARLI MI?

Sıradaki içerik:

KOKULU SİLGİLER VÜCUDA ZARARLI MI?

e
sv

KURU CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

44 okunma — 21 Şubat 2023 14:42
Kuru ciltte dökülme, soyulma, gerginlik hissi, kaşıntı, ince çizgiler ve çatlaklar bulunur. Kuru cilde sahip olanlar, ciltlerini ne kadar sık nemlendirseler de sadece nemlendirmek yeterli gelmez.

Kuru ciltte dökülme, soyulma, gerginlik hissi, kaşıntı, ince çizgiler ve çatlaklar bulunur. Kuru cilde sahip olanlar, ciltlerini ne kadar sık nemlendirseler de sadece nemlendirmek yeterli gelmez. Özellikle banyodan sonra ciltleri gerilir, kuruluktan dolayı kaşıntı olur ve soğuk kış aylarında şikayetleri artar.

 Kuru ciltler için temizleyici

Temizleyici seçerken cildinin daha da kurumasını sağlayacak alkol, sabun ve parfüm içermeyen yüz temizleyicilerini tercih etmelisiniz. Cildi temizlerken ılık suyla yıkamalısınız.

Kuru ciltler için CeraVe’nin Nemlendiren Temizleyici’sini tavsiye ederiz. Parfüm ve sabun içermediği gibi, formülünde bulunan seramid, niasinamid ve hyaluronik asit ile cilt bariyerini güçlendirmeye ve cildin nem seviyesinin artmasına da katkı da bulunuyor.

Kuru ciltler için tonik

Kuru ciltler için tonik oldukça önemli. Hem cildin nemini dengelemek, hem de üzerine uygulayacağın serum ve nemlendiricinin daha iyi etki etmesi için tonik kullanabilirsiniz. Tonik yüz temizleme sonrası ciltte kalan son kirleri ve kalıntıları arındırmak için yardımcı olur. Kuru ciltler için ise Lancome’un Tonique Confort Toniği tavsiye ederiz. Formülünde bukunan akasya balı ve hyaluronik asit sayesinde cildin daha nemli ve ışıltılı olmasını sağlıyor.

 Kuru ciltler için serum

Kuru ciltlerin nemlenmesini sağlayan ürünlerden biri hyaluronik asit. Hem nemlendirmek  hem de kuruluktan dolayı meydana gelen kırışıklıkları azaltmak için oldukça başarılı bir asittir. Kuru ciltliler için serum önerisi olarak, La Roche Posay’in Hyalu B5 serumunu tavsiye ederiz. En hassas ciltler bile rahatlıkla kullanabilir. Formülündeki iki çeşit saf hyaluronik asit, vitamin B5 ve madecassoside ile cilt bariyerini güçlendirmeye, ince çizgi ve kırışıklıkları gidermeye ve sıkılaştırmaya yardımcı oluyor.

Kuru ciltler için krem

Kuru ciltler için en önemli bakımlardan birisi de nemlendirme adımı. Kuru cilt için en iyi nemlendiriciyi seçerken dikkatli olmalısınız. Seçmiş olduğunuz nemlendirici kuru cilde iyi gelecek özellikte olmalı, ciltte nemi tutma ve 24 saat boyunca nemlendirme özelliği olmalı.

Kuru ciltler için nemlendirici önerilerimizden biri, Kiehl’s Ultra Facial Cream. Formülünde bulunan buzul glikoproteinleri ve skualan ile birlikte cilde nem sağlıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli