KURU CİLTLER İÇİN MASKE

Sıradaki içerik:

KURU CİLTLER İÇİN MASKE

e
sv

Kuruyan Ellere Ne İyi Gelir?

581 okunma — 21 Şubat 2023 14:45
Sürekli yıkanan elinizin kuruyup çatlamasını önlemek için bu tüyolara göz atın.

Sürekli yıkanan elinizin kuruyup çatlamasını önlemek için bu tüyolara göz atın.

Ellerinizi normalden daha çok yıkamanız istenilen bu dönemde amacınız, mikroplardan ve hastalık yapmış patojenlerden savunmak, biliyoruz. Fakat daimi el yıkamanın yol açabileceği görünmez tek handikap var: El kuruluğu.

El kuruluğu zaman içinde egzamaya ve çatlaklara neden olarak açık yaralara sebep olabiliyor. Çağrısız konuklar de bu açık yaralardan sızıp hastalıklara henüz basit yol açabiliyor. Üstelik havaların tam anlamıyla ısınmadığı bu zamanlarda ısı değişimi de ellerinizdeki nem oranının başını karıştırabilir. Doğal, aut çıkmak mecburiyetinde kalmıyorsanız ne ala…

El Daimi Yıkandığında Sebep Kurur?

Ellerin daimi yıkanması derinin tabii yapısını ve sebum balansını bozarak nem miktarının azalmasına sebep oluyor; deride müesseseye, çatlama, soyulma gibi kötü geri bildirimler boy gösteriyor. Tekilce kullandığınız temizlik gereçleri cildinizin pH’ını bozmaya yeltenmiyor; kent sularının sertliği dahi başlı başına kollarınızı kurutmak için yeterli. Bu sebeple kollarınızı yerlebir eder yıkamaz nemlendirmek epey önemli.

El Bakımında Nemlendirici Ne İşe Yarar?

Nemlendiriciler, ellerinizdeki nemin cildinizden kaçmamasına yardımcı olur. Deri üstünde tek zırh gibi yaygınlaşır ve hava almasını da önler. Serumlarsa, cildin içerisine nüfus edebilecek kadar ufak yapıda olduklarından tamir ve rehabilitasyon edici fonksiyon sahiptir. Nemlendiricilerse deri üstünde kalır. Fark budur. Bu sebeple nemlendiriciler eller yıkandıktan ardından kurumaya meyletmemeleri için derinin su tutmasına yardımcı olur.

Ellerinizi yerlebir eder yıkamaz nemlendirebileceğiniz gibi, geceleri de ilave olarak bakım yapabilirsiniz. Gece cilt dinlenir ve kendisini onarır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli