Kuruyan Ellere Ne İyi Gelir?

Sıradaki içerik:

Kuruyan Ellere Ne İyi Gelir?

e
sv

KUŞBURNUNUN FAYDALARI NELERDİR?

55 okunma — 21 Şubat 2023 14:47
  Kuşburnu C vitaminleri açısından zengin olduğundan bağışıklık sisteminizi destekler. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı ve gribe karşı oldukça etkilidir.

Kuşburnu C vitaminleri açısından zengin olduğundan bağışıklık sisteminizi destekler. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı ve gribe karşı oldukça etkilidir. Peki, kuşburnunun asıl faydaları nelerdir?

   Kuşburnunun sağlık yararlarından bazıları şunlardır:

1)  Artrit: Bazı çalışmalar, kuşburnunun osteoartrit (aşınma artriti ve yırtılma artriti) ve romatoid artrit (bir tür otoimmün artrit) semptomlarının tedavisine yardımcı olabileceğini göstermiştir.

2)  Kolesterolü Düşürür: Kuşburnu içerisindeki organik bileşikler ve antioksidanlar vücuttaki LDL (kötü) kolesterolü düşürebilir, böylece kardiyovasküler sistem üzerindeki yükü azaltabilir ve felç veya kalp krizi olasılığını azaltabilir.

3)  Eklem İltihabını Giderir: Kuşburnu özü, artriti hafiflettiğine ve eklem hasarını önlediğine inanılan polifenoller ve antosiyaninler içerir. Ayrıca antioksidan özelliklere sahip olan C vitamini açısından da zengindir. Antioksidanlar, hücrelerde üretilen ve zararlı molekülleri (serbest radikalleri) etkisiz hale getiren maddelerdir. Bu zararlı moleküller doku hasarına veya hastalığa neden olabilir. Diğer çalışmalar, kıkırdağı parçalayan belirli enzimlerin üretimini azaltabileceğini göstermiştir.

4)  Bağışıklığı Artırın: Kuşburnu, bağışıklığı güçlendirmek için en iyi bileşenlerden biri olan C vitamini açısından oldukça zengindir. C vitaminleri beyaz kan hücrelerinizi uyarır ve astımınızı giderir. Kuşburnu C vitamini açısından zengin olduğu için soğuk algınlığı ve grip gibi solunum yolu hastalıklarını önleyebilirsiniz.

5)  Kanseri Önlemek: Kuşburnunun antioksidan özellikleri, kanser hücrelerinin oluşumunu ve mevcut zararlı hücrelerin yayılmasını ve çoğalmasını engelleyebilir.

6)  Diyabet Kontrolü: Kuşburnunun, şeker hastaları için çok önemli olan insan kan şekeri seviyesini doğru bir şekilde düzenlediği kanıtlanmıştır. Vücuttaki insülin ve glikoz dengesini koruyarak, ölümcül olabilecek ani düşüş veya kan şekerinin yükselmesini önleyebilirler.

7)  Cilt Bakımı: Lekeleri kolayca giderebilir, yanıkları ve izleri iyileştirebilir ve cildin daha genç ve daha güçlü görünmesini sağlayabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli