Neden hamile KALAMIYORUM?

Sıradaki içerik:

Neden hamile KALAMIYORUM?

e
sv

NEM KAYBI ELLERE NASIL ZARARLAR VERIR

34 okunma — 23 Şubat 2023 15:03
Cildinizin sağlıklı bir şekilde olması için belirli bir nem seviyesinde olması gerekir.

Cildinizin sağlıklı bir şekilde olması için belirli bir nem seviyesinde olması gerekir.

Cildinizin nem seviyesi standart oranların altına düştüğünde cildinizde koruluklar çatlaklıklar ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Bu tarz sorunların önüne geçmek istiyorsanız hazırlayacağınız basit bir karışımla ellerinizin nem seviyesini dengede tutabilirsiniz. Şimdi de evde hazırlayabileceğimiz nem seviyesini dengede tutmak için bazı karışımlar vereceğiz:

PATATESLE VE VAZALINLE NEM MASKESI

Patatesi suyun içinde haşladıktan sonra kabuğunu soyalım. Sonra patatesi püre haline getirerek içerisinde bir parça vazelin koyup iyice karıştıralım. Homojen bir şekilde karıştığından rmin olduğunuz patates püresi ve vazelin karışımının içerisine bir parçada papatya çiçeği ekleyebilirsiniz.

Papatya çiçeğinin ekledikten sonra tekrar karıştırıp Ellerinize Narince Masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Uygulamasını bitirdiniz bu karışımı Ellerinize Bir mendil sararak 20 dakika ve yarım saat aralarında bekletin. Bekleme süresi bittikten sonra ellerinizi ilik suda güzelce yıkadıktan sonra ben oranının düzeldiğini fark edeceksinizdir.

BADEM YAGINI ELLERINIZE MASAJ YAPARAL UYGULAYIN

Badem ya el bakımı sırasında ellerinizde kullanabileceğiniz bir yağ çeşididir. Cilde çok iyi geldiği kanıtlanan Bu yağın ellerinde çabuk kurumasına ve çatlamasını önleyici özelliği vardır. Çok basit bir uygulaması olan bu badem yağını Ellerinize sürüp Narince Masaj yaparak uygulayınız. Belirli bir bekletme süresi yoktur. Badem yağının faydasını gördüğünüz anda ellerinizi yıkayabilirsiniz ellerinizdeki toparlanmayı da en kısa sürede fark edeceksinizdir.

VAZALIN EL BAKIMINDA ONEMLI BIR PARCA MIDIR

Kremsi bir yapıya sahip olan vazelin Ayrıca yağlıdır da.
ılık da yıkadığınız Ellerinize Narince Masaj yaparak uyguladıktan yaklaşık 10 ila 15 dakika bekletin. Vazelinin cilt kurulukları na faydalı olduğu bilindiği gibi uyguladığınız ellerinizin de daha parlak ve canlı bir görünüm de olduğunu farkedeceksiniz dir. Tırnak bakımında da çok fazla kullanılan vazelin kurumuş ellere uygulanabilecek faydalı ve en basit çözümler arasında gelmektedir.

Vazelin yumuşaklığı ile sadece ellere değil vücudumuzdaki diğer bölgelere de faydalı olacaktır. Mesela ayaklarınızda ve topuklarınız da meydana gelen kuruluk ların önlenmesi için vazelin sürüp bir müddet beklettikten sonra sürdüğünüz bölgeyi ılık suda yıkayın. Faydasını hemen göreceksiniz dir. Kuru bölgeleri çok kısa sürede yumuşak hale getirir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli