PROSTAT KANSERİ VE EVRELERİ

Sıradaki içerik:

PROSTAT KANSERİ VE EVRELERİ

e
sv

  SAĞLIKLI CİLDİN BAKIM FORMÜLLERİ

58 okunma — 24 Şubat 2023 15:22
Cilt temizliği cilt bakımı için çok önemlidir. Bu yüzden cildi iyice temizlemeliyiz. Temizlik ve bakım günlük, aylık ve haftalık olarak değişir. Ayda bir kez profesyonel hemşireliğe gitmenizi öneririm. On yılı aşkın süredir kendi cilt

Cilt temizliği cilt bakımı için çok önemlidir. Bu yüzden cildi iyice temizlemeliyiz. Temizlik ve bakım günlük, aylık ve haftalık olarak değişir. Ayda bir kez profesyonel hemşireliğe gitmenizi öneririm. On yılı aşkın süredir kendi cilt bakımlarımızda ve müşterilerimizde de kullandığımız, gençliğiniz ve güzelliğiniz için tasarladığımız koku tedavisi ve bakım formüllerimi bugün ki yazımda sizlerle paylaşacağım.

  • Derinlemesine Temizlik için: Yüz Buharı

Derinlemesine temizleyici yüz buharı, yüzünüze sağlıklı bir ışıltı getirecektir. Sıcak buhar gözenekleri açabilir, kirleri temizleyebilir ve cildi nemlendirebilir. Bitkiler ve uçucu yağlar buharın saflaştırma etkisini artırır. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için ayda iki kez buhar kullanılmalı, cildiniz yağlı ve problemli ise haftada bir kullanınız.

  • Sağlıklı Işıltı için: Lavanta Parlaklığı

Geceleri yatmadan önce cildinizi iyice temizlediyseniz sabah tekrar temizlemenize gerek yoktur. Bunun yerine, bir kase ılık suya birkaç damla lavanta yağı dökün. Bir parça bezi sıkın, ılık suya batırın ve birkaç saniye yüzünüze koyun. Bu işlemi on kez tekrarladığınızda sağlıklı bir cilt ışıltısı göreceksiniz.

  • Pratik Yoldan Arınmak için: Aromatik Sıcak Havlu

Yüzünüzü buharlayacak vaktiniz yoksa,  bu pratik temizlik işlemini gerçekleştirin. İlk önce yüzünüzü her zamanki gibi yıkayın. Bir kâse ılık suya iki damla sardunya yağı dökün. Havluyu kokulu suya batırın, çıkarın ve hafifçe sıkın. Yüzünüzü kapatın ve iki dakika dinlenin.

  • Aromaterapi Büyüsü Yüz Maskesi

Yoğurt, cilt dokusunu yumuşatabilir ve kozmetikte kil, kirleri giderebilir. Lavanta ve sardunya uçucu yağları cilde sağlıklı bir ışıltı getirebilir.  Kokulu tedavi için maske yapmalıyız. Bunun için de bazı malzemeler gereklidir:

2 çay kaşığı tam yağlı yoğurt

½ çay kaşığı kozmetik kil

2 damla lavanta esansiyel yağı

1 damla sardunya yağı

Tüm malzemeleri karıştırın ve iyice karıştırın. Maskeyi temiz cilde uygulayın. 15 dakika sonra ılık ıslak bir havluyla silerek temizleyin.

Hayatımızın her anında olduğu gibi, cilt bakım rutinimizde de yapmamız gereken tek şey düzendir. Düzenli bir bakım maskesi ile cildiniz yenilenecektir.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli