SAVAŞ İÇERİKLİ OYUNLAR VE TEHLİKELERİ

Sıradaki içerik:

SAVAŞ İÇERİKLİ OYUNLAR VE TEHLİKELERİ

e
sv

SELÜLİT AMELİYATI

584 okunma — 25 Şubat 2023 15:57
Selülit oluşumu son zamanlarda kadınların sıkça karşılaştığı bir problem olmaktadır. Selülit oluşan bölgedeki yağlanma ile birlikte kabuksu bir yapı oluşturarak cilt görünümünü olumsuz olarak etkilemektedir. Cilt altındaki

Selülit oluşumu son zamanlarda kadınların sıkça karşılaştığı bir problem olmaktadır. Selülit oluşan bölgedeki yağlanma ile birlikte kabuksu bir yapı oluşturarak cilt görünümünü olumsuz olarak etkilemektedir. Cilt altındaki biriken yağların oluşturduğu bu görüntü portakal kabuğuna benzer bir şekilde olmaktadır. Selülit vücut üzerinde daha çok bacak, kalça, bel ve sırtta oluşmaktadır. Ancak bazı kişilerde kollara kadar uzadığı görülmektedir. Bu tür selülit problemi olan kişiler tedavi yöntemleri aramaktadır. Selülitlerin yoğunluğuna göre kişiden kişiye değişebilen tedaviler arasında krem kullanarak selülit probleminden kurtulan kişiler olsada bazı kişilerde durum ameliyata kadar gidebilmektedir.

Selülit Neden Oluşur?

Selülit oluşumunda farklı farklı nedenler görülebilmektedir. Bazı kişilerin beslenme alışkanlıklarından ortaya çıkabilir. Bazı kişilerde ise stres, sigara kullanımı, dar iç çamaşırı kullanımı, korseler, bacak bacak üstüne atma gibi durumların selülit oluşumuna neden olduğu bilinmektedir. Hatta bazı ağrı kesici ilaçlarında selülit oluşumuna neden olduğu bilinmektedir. Kadınların bir çoğunun yaşadığı bu problem günden güne artar ve dahada yayılmasına neden olabilir. Bu yüzden selülit oluşumu olan kişilerin bir an önce önlem alınması tavsiye edilir. Bu önlemler beslenme alışkanlıklarından giyim tarzlarına kadar etki edecektir.

Selülit Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Selülit problemi yaşayan kadınlar son çare olarak ameliyat tercihinde bulunmalıdır. Çünkü daha önce farklı sebeplerden dolayı selülit oluşumu olan kişilerin ameliyat olmadan selülitlerinden kurtuldukları görülmektedir. Selülit tedavisinde ameliyat son çare olarak düşünülmektedir. Yeni teknolojik ilerlemeler sayesinde daha kesin ve hızlı sonuçlar alabileceğiniz lazer tedavi imkanı bulunmaktadır. Selülit ameliyatı deri üzerindeki gözeneklerin temizlenmesi üzerine yapılmaktadır. Bu işlem ile tam olarak kesin sonuca ulaşmak pek mümkün gözükmüyor. Kesin sonuca ulaşılabilmiş hastalarda bile daha sonrasında tekrar aynı bölgelerde selülit oluşumları görülmektedir. Selülit oluşumu sırasındaki ödem oluşumuna neden olan bölgelerin temizlenmesi sırasında gözenekler kapatılırsa daha etkili sonuçlara ulaşılabilmesi mümkündür. Ameliyat olmak isteyenler daha önce ameliyat olmuş ve başarılı operasyonlar geçirmiş kişilerin tavsiyeleri doğrultusunda doktor tercihini belirlemelidir.

Selülit Tedavisinde Yeni Dönem

Selülit tedavisinde daha önceleri daha klassik yöntem olan ameliyat tedavisi uygun görülmekteyken şimdilerde lazer operasyonlarla halledilmektedir. Lazer tedavi oluşan ödem problemlerini ışın tedavisi ile ortadan kaldırmaktadır. Lazer tedavisi süreleri kişiden kişiye değişiklik göstersede 4 – 6 seans arasında tedavi görmek en etkili yöntem olarak bilinmektedir. Seanslar iki haftada bir şeklinde yapılmaktadır. Lazer operasyon uygulamasında selülit problemi olan kişilerin kilo ve yaşlarına bakılmaksızın her kadın gönül rahatlığı ile yaptırabilir.

Selülit Ameliyatı Olmak Zor Mu?

Selülit tedavileri birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Bunun için belirli egzersiz programları bulunmaktadır. Bazı kremlerinde selülit tedavisinde işe yaradığı bilinmektedir. Dengeli beslenme fazla kilolardan korunma gibi yöntemler ile selülit ameliyatı olmadan istenmeyen selülitlerden kurtulmak mümkündür. Ancak bazı kişilerde bu gibi uygulamalar etkili olmamaktadır. Bu durumlarda selülitler için iki seçenek bulunmaktadır. Lazer tedavisi ve ameliyat. Daha önce ameliyat olan kişilerde herhangi bir sorun görülmemiştir. Ameliyat seçeneğini tercih edecek kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar arasında uzman cerrah tarafından operasyonun gerçekleştirilmesidir. Selülit ameliyatı sırasında vücuttaki ödemin atılmasını sağlamak için şırınga yöntemi ile ödemler temizlenmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli