SELÜLİT AMELİYATI

Sıradaki içerik:

SELÜLİT AMELİYATI

e
sv

SELÜLİT AZALTAN EGZERSİZLER

44 okunma — 26 Şubat 2023 15:58
Günümüzde kadınlar selülitlerinden kurtulmak için onlarca bitkisel ilaç, krem gibi yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemlerden sonuç elde edemeyen kişilerde ise durum lazer operasyonlara hatta ameliyatlara kadar gidebilmektedir.

Günümüzde kadınlar selülitlerinden kurtulmak için onlarca bitkisel ilaç, krem gibi yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemlerden sonuç elde edemeyen kişilerde ise durum lazer operasyonlara hatta ameliyatlara kadar gidebilmektedir. Böyle problem yaşayan kişilerin bu durum öncesinde uygulaması gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunlar arasında yeme içme alışkanlıkları, kilo kontrolleri, kıyafet seçimleri gibi birçok farklı önlem bulunmaktadır. Ancak bu tür problemleri bazı spor hareketleri sayesinde önlemeniz mümkünüdür. Bu tarz durumlar için uygulanabilecek bazı selülit azaltan egzersizler bulunmaktadır. Bu egzersiz yöntemleri sayesinde vücudunuz hem daha fit bir görünüm kazanacaktır, hemde bazı bölgelerde oluşan ödemlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Selülit azaltan egzersizler arasında en popüler olanlar kardiyo egzersizleri, squat, kalça egzersizleri ve köprü hareketinin daha yararlı olduğu bilinmektedir.

Kardiyo Egzersizleri

Kardiyo egzersizleri birçok farklı sebeple uygulanmaktadır. Bunlar fazla kilolardan kurtulmak, sağlıklı bir vücut ve metabolizma hızlandırma gibi farklı faydaları bulunmaktadır. Selülit azaltan egzersizler arasında bulunan kardiyo egzersizleri ile kaslarınızı hareket ettirerek yağ yakmanız ve ödem atılması sağlanacaktır. Kardiyo egzersizleri arasında Yürüyüş yapmak, ip atlamak, yüzmek ve bacak hareketleri yapmak gibi bir çok farklı hareket bulunmaktadır. Her gün tekrarlanan bu egzersizler en az 20 dakika şeklinde uygulanmalıdır. Bu tarz hareketler insan vücudundaki kan dolaşımına iyi gelmesiyle birlikte kasların güçlenerek daha iyi sağlamasına yardımcı olacaktır. Selülit azaltan egzersizler arasında olan kardiyo hareketleri selülitlerinden kurtulmak isteyen kişiler için oldukça uygundur. Selülit problemleri olan kişilerin mutlaka uygulanması gerekmektedir.

Selülit İçin Squat

Squat hareketi alt karın bölgesinden başlayarak kalçalara ve oradan bacaklara kadar uzanan bir harekettir. Bu egzersiz selülit problemi olan kişiler için oldukça fayda sağlamaktadır. Birçok farklı yöntemle yapılabilen squat sayesinde hem kalça bölgeniz daha iyi şekil alırken, hemde bacak ve sırt bölgeniz çalışarak kaslara doğrudan etki edecektir. Squat egzersizi uygulanırken vücut dik pozisyonunu kaybetmemelidir. Egzersiz set şeklinde yapılmalıdır. Günde bir kez tekrarlanacak olan squat hareketi 4 set 8 tekrar şeklinde uygulanabilir.

Kalça Egzersizleri

Selülit oluşumu kalça bölgesinde oldukça fazla oluşmaktadır. Kalça egzersizleri sayesinde hem baldır bölgesi hemde kalça üzerindeki selülit oluşumuna engel olacaktır. Kalça egzersizleri gün içerisinde uygulaması daha kolay egzersizler arasındadır. Egzersiz farklı yöntemler sayesinde uygulanabilir. Bacakların üzerine yüklenmeden bir ayak arkaya atılarak, kendinizi geriye doğru çekebilirsiniz. Bu teknik daha çok bel ağrısı problemi olan kişiler tarafından uygulanıyor olsa bile, bu tarz selülit problemlerine iyi geldiği bilinmektedir.

Köprü Hareketi

Köprü hareketi birden çok bölgeye karşı etkili bir egzersiz yöntemidir. Bu yöntem sayesinde hem hem bacaklarınız çalışacak hemde kalça bölgesi ile sırt boşlukları daha sıkı bir görünüm kazanacak. Köprü hareketinde uygulama sırt üstü yere uzanarak dizlerin bükülmesi ile ayaklar ve eller yerle temas halinde olacaktır. Bu şekilde sabit kalırken kalça bölgesini havaya doğru kaldırmalısınız. Bu işlem sırasında sırt bölgesinin hareket etmemesi gerekmektedir. Vücut havada 2 saniye bekletildikten sonra yavaşça aşağıya çekilmelidir. Bu egzersiz günde 8 kez  5 set şeklinde yapılmalıdır. Sonrasında köprü hareketi sayesinde selülit problemlerindeki azalmayı göreceksiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli