SELÜLİT AZALTAN EGZERSİZLER

Sıradaki içerik:

SELÜLİT AZALTAN EGZERSİZLER

e
sv

Selülit Belirtileri Nelerdir?

40 okunma — 26 Şubat 2023 16:00
Yağ cephelerinin daha dokuları itilmesi sonucu ortaya çıkan selülit rahatsızlığı, deri altında gereğinden fazla yağ birikimi sonucunda ortaya çıkar. Pek çok kişinin mağdur olduğu bu selülit hastalığı,  kişiler tarafından dikkate

Yağ cephelerinin daha dokuları itilmesi sonucu ortaya çıkan selülit rahatsızlığı, deri altında gereğinden fazla yağ birikimi sonucunda ortaya çıkar. Pek çok kişinin mağdur olduğu bu selülit hastalığı,  kişiler tarafından dikkate alınmadığı zaman oldukça tehlikeli olabilir. Bunun nedeni ise selülit olan bölgelerde kan akışının selülit olmayan bölgelere göre daha yavaş olmasıdır. Kan akışı yavaşladığı zaman hücrelere giden oksijen miktarı azalır. Bu nedenle ise kişinin hayatı tehlikeye girebilir. Genellikle göğüs altı bölgelerde başlamakta olan selülit rahatsızlığı; sırt, karın, kalça, bacak ve kollara kadar uzanabilmekte. Peki selülit oluşumuna neden olan faktörler nelerdir? Selüliti önlemek için ne yapabiliriz? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir? En çok tercih edilen selülit kremleri hangileridir?

Selülit Oluşumuna Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Birçok kişinin mağdur oldu selülit rahatsızlığı, pek çok faktör sonucunda ortaya çıkabiliyor. Selülit gibi insanları sıkıntı veren bir rahatsızlık ile uğraşmak istemeyenler ise selülite neden olan bu faktörlerden uzak durarak kendilerini selülitten koruyabilir. Selülite neden olan bazı faktörler ise şunlardır:

 • Fazlasıyla dar kıyafetler giymek
 • Fazla miktarda tuz kullanmak
 • Az miktarda su tüketmek
 • Yeterli düzeyde egzersiz yapmamak ya da hareket etmemek
 • Kahve, çay, gazoz ve benzeri gazlı içecekleri fazla miktarda tüketmek
 • Sürekli topuklu ayakkabı giymek
 • Alkol ve sigara kullanımı
 • Genetik faktörler
 • Fazla miktarda karbonhidrat ve protein tüketimi
 • Fizyolojik farklılıklar
 • Düzensiz yemek döngüsü
 • Hormonsal değişiklikler

Selüliti Önlemek İçin Ne Yapılabilir?

Selülit önlemleri, kişileri selülit hastalığına karşı koruyabilmektedir. Selülit önlemi alarak bu rahatsızlıktan kendinizi koruyabilir, daha sağlıklı bir yaşam geçirebilirsiniz. Selüliti önlemek için öncelikle her gün belirli saat aralıklarında egzersiz ya da hareket yapmanız iyi olacaktır. Fazla miktarda karbonhidrat ve protein tüketimi de selülite neden oluyor. Bu nedenle her zamanki beslenme alışkanlığınızı değiştirmek selülite rahatsızlığından kurtulmak ya da selülite yakalanmamak için yapılması gereken çözüm hareketlerinden biridir. Bol bol su içmeniz kan akış yazınızda artıracağından senin için neden olduğu kan akış hızı yavaşlamasını engelleyebilir. Bu nedenle bol bol su içmek de selülite karşı alınabilecek önlemler arasında yer alıyor. Yeterli miktarda uyumanız da sağlığınız için oldukça önemli. Yeteri kadar uyumadığınız zaman selülite yakalanma ihtimalinizin daha da arttığını biliyor muydunuz? Bu nedenle günlük yemek ve uyku düzeninize dikkat etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Selülitten kurtulmak için öncelikle uzman bir hekime danışmanız gerekiyor. Uzman hekimler selülitten kurtulmak için size birtakım yollar gösterecektir. Ancak pek çok kişi gibi sizde uzman bir hekime danışmak istemiyorsanız yukarıda bahsetmiş olduğum bir sivilce neden olan faktörlerden kaçınmanız ve kendinize dikkat etmeniz size biraz yardımcı olacaktır. Bunun dışında selülit rahatsızlığına iyi gelen bir takım bitkiler bulunuyor. Bu bitkileri kullanabilirsiniz.

Selülite İyi Gelen Kremler Hangileridir?

Selülit için hazırlanmış olan pek çok krem bulunsa da bu kremden hepsi ise yaramıyor. Bu nedenle sizin için selülite iyi gelen en iyi 5 kremi paylaştık. Ancak selülit kremi almadan önce uzman bir danışmak sizin için daha iyi olacaktır. Selülite iyi gelen en iyi 5 krem şunlardır:

 1. Leure Body Slim Selülit Karşıtı Vücut Bakım Kremi
 2. İnstitut Esthederm Morpho Fitness Slimming Activator Serum
 3. Darphin Anti-Cellulite Contouring Gel
 4. Biotherm Celluli Erased
 5. MBR- Medical Beauty Research Cell Power Anti-cellulite treatment

Bu selülit selülitini kullanarak selülit rahatsızlığından kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli