Selülit Belirtileri Nelerdir?

Sıradaki içerik:

Selülit Belirtileri Nelerdir?

e
sv

Selülit Çorabı

51 okunma — 26 Şubat 2023 16:01
Selülit pek çok kişinin mağdur olduğu bir hastalık çeşididir. Yağ cephelerinde bulunmakta olan yağların bağ dokuları aktarılması sonuncu derilerinin altında gereğinden fazla yağ birikmesi ile ortaya çıkan selülit hastalığı,

Selülit pek çok kişinin mağdur olduğu bir hastalık çeşididir. Yağ cephelerinde bulunmakta olan yağların bağ dokuları aktarılması sonuncu derilerinin altında gereğinden fazla yağ birikmesi ile ortaya çıkan selülit hastalığı, birçok kişiye sıkıntı yaşatıyor. Selülit hastalığı oluşumu sonucunda kan akış hızı da azaldığı için kişinin hayatı riske girmekte. Bu nedenle selülit hastalığı olan herhangi biri en kısa zamanda uzman bir hekime danışmalı ve uzman hekimin tavsiye etmiş olduğu ilaçları ya da kremleri kullanmalıdır. Genellikle göğüs altı bölgelerde başlamakta olan selülit hastalığı, karın, bacak, kol, sırt ve kalçaya kadar uzanabilmektedir. Peki selülite neden olan etkenler hangileridir? Selülitten korunmak için neler yapılabilir? Selülit için tavsiye edilen kremler hangileridir? Selülit çorabı gerçekten işe yarıyor mu? Bu ve buna benzer sorularınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Selülite Neden Olan Etkenler Hangileridir?

Selülit oluşumunu tetiklemekte olan pek çok etken mevcuttur. kişi bu etkenlere maruz kaldığı zaman selülüt rahatsızlığına yakalanma ihtimali daha da artıyor. Bu nedenle sevgilisi neden olan etkenlerden uzak durmanız sizin için daha iyi olacaktır. Selülite neden olan etkenler ise şunlardır:

 • Sürekli topuklu ayakkabı giymek
 • Alkol ve sigara tüketmek
 • Yemeklerde fazla miktarda tuz kullanmak
 • Gündelik hayatta az miktarda su içmek
 • Fazla dar kıyafetler giymek
 • Dengesiz yaşam biçimi
 • Gerektiğinden fazla karbonhidrat ve protein almak
 • Yeteri kadar hareket etmemek ya da egzersiz yapmamak
 • Hormonsal değişiklikler
 • Fizyolojik farklılıklar
 • Kahve ve çay gibi kafein içeren içeceklerin fazla tüketilmesi
 • Gazoz gibi gazlı içeceklerin fazla tüketilmesi

Selülitten Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Selülitten korunmak, aslında düşünüldüğü kadar zor değildir. Selülitten korumak için yapmamız gereken en önemli şey selülite neden olan etkenlerden uzak durmaktır. Öncelikle az miktarda su içiyorsanız gündelik olarak yeterli miktarda su içmeye başlamanız gerekiyor. Ayrıca günün belirli saatlerinde egzersiz yapmak selülitten korumanıza yardımcı olacaktır. Somut olan bölgeye masaj yapmak da sizi rahatlatacak eylemlerden biridir. Bunların dışında fazla miktarda karbonhidrat ve protein almak da selülite neden olabiliyordu. Eğer fazla miktarda karbonhidrat ve protein alıyorsanız besin dön gününüzü değiştirmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Selülite İyi Gelen Kremler Hangileridir?

Selülit kremleri, piyasada pek çok miktarda bulunuyor. Ancak bu kremlerin hepsi işe yaramıyor. Uzman hekimlerin de kullananların söylediğine göre en iyi gelen 5 krem şunlar:

 1. Body Slim Selülit Karşıtı Vücut Bakım Kremi
 2. İnstitut Esthederm Morpho Fitness Slimming Activator Serum
 3. Darphin Anti-Cellulite Contouring Gel
 4. Biotherm Celluli Erased
 5. MBR- Medical Beauty Research Cell Power Anti-cellulite treatment

Ancak bu kremleri kullanmadan önce uzman bir hekime gidip rahatsızlığınız ile ilgili uygulama yaptırmalı ve hekiminizden bu kremi kullanmak için izin almalısınız. Aksi takdirde alerji ve benzeri bir durumda, durumunuz daha da kötüye gidebilir.

Selülit Çorabı Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Pek çok kişi selülit çorabının selülite iyi geldiğini söylüyor. Selülit çorabı, diğer çoraplardan farklı bir dokuya sahip olduğu için sünnet olan bölgeye masaj hissi verir. Bununla beraber selülit nedeniyle kan akışı yavaşlamış olan bir bireyin kan akışını bir miktar hızlandırır. Bu nedenle dedi selülit rahatsızlığı bulunan kişi hem daha pürüzsüz bir cilde hem de rahata kavuşur. Selülit çorabı bu işe yaradığı için pek çok kişi selülit çorabının işe yaradığını ve seninle çorabından oldukça memnun kaldığını söylüyor. Masaj yapmak selülite iyi geldiğinden dolayı selülit çorabının da selülit rahatsızlığına iyi gelmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli