SELÜLİTİN OLMAMASI İÇİN NASIL BESLENMELİ

Sıradaki içerik:

SELÜLİTİN OLMAMASI İÇİN NASIL BESLENMELİ

e
sv

SELÜLİTLERE İYİ GELEN SELÜLİT DİYETİ NEDİR?

49 okunma — 27 Şubat 2023 16:07
Havalar Isındıkça Kıyafetlerinizin Altına Sakladığınız Ağırlığı Azaltmaya Ve Yağlardan Kurtulmaya Hazır Mısınız?

Havalar Isındıkça Kıyafetlerinizin Altına Sakladığınız Ağırlığı Azaltmaya Ve Yağlardan Kurtulmaya Hazır Mısınız?

Selülit Tedavisi İçin Vazgeçilmez Formül Selülit Diyeti

Yağ tedavisinde diyetin amacı yağ oluşumunu ve gelişimini önlemektir. Diyet, yağ depolamasını ortadan kaldıran ve vücuttaki zararlı toksinleri ortadan kaldıran bir beslenme planına dayanmaktadır. Selülit diyeti, selüliti ortadan kaldırmaya yönelik özel bir tedavinin bir parçasıdır. Diyetinize maydanoz, soğan, sarımsak, brokoli ve portakal gibi yiyecekler eklemek selülite veda edebilir. Ancak diyet ve egzersizin bir bütün olduğu unutulmamalıdır.

  • Selülitlerinize savaş açan beslenme için hemen harekete geçiniz!

 

Selülite savaş açan beslenme için harekete geçin!

Su: Bol su içerseniz, kan dolaşımınızın düzenlenmesini sağlayacaktır ve vücudunuzda ki ödemlerinizin oluşmasını engelleyecektir.
Keten Tohumu: Östrojen ve Omega 3 adını verdiğimiz maddeler yağ asitlerini içerdiğinden selülit tedavisinde kullanılmaktadır. Fitoöstrojen ve kolajenler dokuların yıkılmasını önleyecektir. Omega 3 yağ asitlerimiz de aynı zamada kan dolaşımınızı rahatlatacaktır.
Kırmızı Biber, Kivi ve Portakal: İçerisinde yer alan bol miktardaki C vitamini sebebiyle kolajen dokuların inşasında rol oynamaktadır. Derinin altındaki bağın dokusunu da güçlendirmektedir. Brokoli, karnabahar, maydanoz ve yeşil yaprakları olan yiyecekler C vitamini bakımından zengin yapıda gıdalardır.
Soğan ve Sarımsak: Kan basıncınızın ve dolaşımınızın rahatlamasında fayda sağlarlar bu besinler.
Ananas: Bromelain adını verdiğimiz sindirim enzimlerini çokça içerir. Bu enzimler yağ hücrelerinizin çevresinde yer alan bozuk kolajen dokuları parçalayarak aynı zamanda yağların da depolanmasını önlemektedir. Her gün 1  orta boy dilim ananası yerseniz bölgesel olarak ödemlerinizi de önlemiş olacaksınız.
İnci Çiçeği ve Enginar: Vücudumuzda oluşan oluşan ödemlerin dışarıya atılmasında en etkili bitkilerden birisi enginar ve inci çiçeğidir.
Kereviz: Kan damarlarınızın kasılmasını engeller ve dolaşımınızın rahatlamasını sağlayacaktır.
Yeşil Çay: İçerisinde yer alan kateşin sebebiyle yağ yakımınız hızlanacaktır. Ayrıca ödemlerin de oluşmasını engelleyecektir.
Balık: İçerisinde yer alan Omega 3 yağ asitleri kan damarlarınızı genişletir ve kan akşınınızın ve dolayısıyla da dolaşımınızın rahatlamasını sağlayacaktır.
Zencefil: Kanınızda plak oluşumlarını engeller dolaşımı ve kan akımınızı rahatlatır.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli