SİHİRLİ PENÇE NEDİR? SİHİRLİ PENÇENİN FAYDALARI NELERDİR?

Sıradaki içerik:

SİHİRLİ PENÇE NEDİR? SİHİRLİ PENÇENİN FAYDALARI NELERDİR?

e
sv

SİVİLCE VE CİLT LEKELERİNE İYİ GELEN MASKELER

68 okunma — 27 Şubat 2023 16:11
3 yemek kaşığı sıkılmış limon suyu ile 2 yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Malzemeleri iyice karıştıktan sonra maske hazır hale gelecektir. Dilerseniz elde edilen bu karışımı doğrudan

Limonlu sivilce maskesi

Nasıl Yapılır?

3 yemek kaşığı sıkılmış limon suyu ile 2 yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Malzemeleri iyice karıştıktan sonra maske hazır hale gelecektir. Dilerseniz elde edilen bu karışımı doğrudan sivilcelerinize doğrudan uygulayın dilerseniz karışımı kısık ateşte bir süre kaynatıp soğuttuktan sonra sivilcelerinize uygulayın.

Nasıl Kullanılır?

Bu maskeyi 1 hafta süreyle her gün uygulayın. Uyguladıktan sonra 15 dakika bekletip ardından ılık suyla iyice yüzünüzü temizleyerek beklediğiniz sonuca hızla ulaşabilirsiniz. Eğer ciddi derecede sivilcelenme sorunu yoksa haftada 3-4 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Maskeyi uygulayacağınız bölgenin tamamen temiz olmasına özen gösteriniz. 1 hafta sonra sivilcelerinizim tamamen kuruduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca maskeyi süreceğiniz bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak malzemelerin miktarlarını aynı oranda artırıp azaltabilirsiniz.

Yağlı ciltler için sivilce maskesi

Malzemeler:

-6-7 orta boy çilek

-1,5 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt

Nasıl Yapılır?

Çilekleri iyice temizledikten sonra bir kaseye koyun ve tahta bir çatalla iyice ezin. Tamamen ezilmiş olan çileklerin üzerine yoğurdu ilave edin ve iyice karıştırın. İyice karıştıktan sonra maske hazır hale gelecektir.

Nasıl Kullanılır?

Maskeyi uygulayacağınız bölgeyi iyice temizlemeye dikkat edin. Temizleyip kuruladıktan sonra elde edilen maskeyi parmaklarınızla yüzünüze uygulayın. Tüm maskeyi yaydırdıktan sonra 15 dakika bu şekilde bekletin. 15 dakika sonra maske kuruyacaktır ve maske kuruduktan sonra soğuk suyla yüzünüzü iyice yıkayınız.

Sivilce izleri için zerdeçal maskesi

Malzemeler:

-1 tatlı kaşığı zerdeçal

-1 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt

-1 yemek kaşığı bal

Nasıl Yapılır?

Maske için gerekli olan tüm malzemeleri bir karıştırma kabına koyun ve iyice karıştırın. İyice karıştıktan sonra maske hazır hale gelecektir.

Nasıl Kullanılır?

İlk olarak cildinizi iyice temizleyin ve ardından hazırlamış olduğunuz maskeyi sivilcelerin ya da sivilce lekelerinin bulunduğu bölgelere uygulayın. Maskeyi yüzünüze bu şekilde 15-20 dakika kadar bekleyin. Maske kuruduktan sonra yüzünüzü ılık suyla iyice temizleyin. Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Sizde evde bu maskeleri kolayca uygulayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli