SİVİLCE VE CİLT LEKELERİNE İYİ GELEN MASKELER

Sıradaki içerik:

SİVİLCE VE CİLT LEKELERİNE İYİ GELEN MASKELER

e
sv

SİYAH NOKTALAR İÇİN EV YAPIMI MASKELER

59 okunma — 27 Şubat 2023 16:13
Bal, hem temizleyici hem de antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu yüzden limonla birlikte siyah noktaları yok etmek için iyi bir etki sağlayacaktır.

Limon ve bal maskesi

Bal, hem temizleyici hem de antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu yüzden limonla birlikte siyah noktaları yok etmek için iyi bir etki sağlayacaktır.

Yarım limon suyuna 1 tatlı kaşığı balı ilave edin. Karışımı iyice karıştırın. Karıştırdıktan sonra temizlediğiniz ve uygulamak istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz. Dilerseniz de yarım limonun üstüne bal dökerek cildinizi doğrudan limonla ovarak uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yüzünüzü iyice yıkayınız.

Limon ve karbonat maskesi

Limon, gözeneklerde birikmiş kir ve yağı çözerken, karbonat da ovma yardımıyla gözeneklerin içinin boşalmasına yardımcı olacaktır. Dilerseniz bu maskeyi, yemeklik tuz ile de yapabilirsiniz.

1 yemek kaşığı karbonat veya tuza yarım limon suyunu ilave edin ve iyice karıştırın. Karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra siyah noktaların bulunduğu bölgeye parmaklarınızla ovalayarak sürün ve iyice yayıldıktan sonra 15-20 dakika bekleyin. Bu süre geçtikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın çünkü soğuk su, cildi gererek gözeneklerin kapatılmasını sağlar.

 Jelatin ve süt makesis

Jelatin, yapışkan özelliği sayesinde siyah noktaları ciltten alabiliyor. Ancak kesinlikle kimyasallarla renklendirilmiş jelatin değil, sade ve ek maddeler içermeyen bir jelatin almanız gerekir.

Mikrodalga için uygun bir kaba 1 yemek kaşığı toz jelatin ve 1 yemek kaşığı sütü ilave edip karıştırın. Karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Mikrodalgada 10 saniye kadar tutun ve çıkartın. Karışımı soğumaya bırakın. Karışım ılıdığında  uygulamak istediğiniz bölgeye ince bir tabaka olacak şekilde sürün. Maske kuruyana kadar bekleyip, kuruduğunda hafifçe, soyup atın. Daha sonra cildinize tonik uygulayıp soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

 Yoğurt ve yulaf maskesi

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ya da ununa 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını ilave edin ve iyice karıştırın. Daha sonra uygulayacağınız bölgenin genişliğine göre 1 veya yarım yemek kaşığı (tercihen süzme) yoğurdu ilave edin ve karıştırın. Maske hazır hale geldikten sonra temizlediğiniz cilde pamukla veya parmaklarınızla uygulayın. 20-25 dakika bekledikten sonra önce ılık sonra soğuk suyla yüzünüzü temizleyin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli