ÜST SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONLARI KRONİK FARANJİT

Sıradaki içerik:

ÜST SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONLARI KRONİK FARANJİT

e
sv

Vücut Temizliği İçin Pratik Öneriler

64 okunma — 01 Mart 2023 16:32
Haneden pek çıkmadan vakit geçiriyor olmak bakım rutininizin aksayabileceği ile ilgili aklınızı karıştırmasın. Surat, saç, el, ayak bakımınızın sıklığı kaldığı yerden devam ediyor.

Haneden pek çıkmadan vakit geçiriyor olmak bakım rutininizin aksayabileceği ile ilgili aklınızı karıştırmasın. Surat, saç, el, ayak bakımınızın sıklığı kaldığı yerden devam ediyor. Bu süreçte size terapi gibi ileriki olsansa, beden bakımınız. Evet, beden bakımı fazlaca devasa bir kısmı kapsadığı için gözünüzü korkutabilir. Bilindiği üzere, yorucu olabiliyor. Fakat bir sefer ritüele oturduğunda vazgeçilmez bir rutine dönüşebiliyor. Esasen, öyle de olmalı.

Vücut temizliğinizde ilgi faktörüz lüzumlenen kimi ayrıntıları alçakta listeliyoruz.

Duş sıklığınızı azaltın.

Vücut temizliğiniz bir rutine otursun fakat abartıya da kaçmasın. Sabah ve akşam kısa duşlar almakta (aslında en sağlıklısı gün içerisinde bir defa) mahzur yok fakat her defasında sabun veyahut duş jeli kullanmayın. Cildinizi kurutabilirsiniz.

Çok sert temizlik gereçleri kullanmaktan kaçının.
Duş esnasında fazlaca sert temizlik gereçleri kullanmaktan kaçının. Sert sabundan kastımız, yüksek pH değerine sahip olanlar. Duş jelleri cilt pH’ına makul yönteme edildiğinden en doğru alternatiflerden. Ismi üzerinde..

Kullandığınız duş jelinin temiz içeriklerle yönteme edilmesi de ayrı olarak önemli. Tabii özlerin mükemmel uyumu ile geliştirilen Pure Line Duş Jelleri, paraben, içki ve renklendirici içermeyen formülü ile yüksek kaliteli bir içerik sunuyor.

Ayrı olarak her bir varyantının kendisine özgü kokusu, duştan ileri 12 saat süresince devam ediyor. Cildinizi kese yada lifle fazlaca sert ovalamayın.

Ölü derilerden kurtulmak için kullandığınız keseyi veyahut cildinizi duş jeliyle temizlemek için kullandığınız lifi cilde fazlaca bastırarak uygulamayın.
Keseyi ıslak cildinizde uygulamayın.

Kesenizin ölü derileri basitçe arındırması için cildinizin ıslak olmaması; fazlaca hafif nemli kalması gerekir. Duş esnasında buharla yumuşayan ölü deriler ve açılan gözenekler kese için makul ortamı oluşturur. Fakat kese yapmaya başlamadan evvel cildinizdeki ıslaklığın kuruması için ellerinizle suyu sıyırın ve birkaç dakika bekleyin. Kesenin de kuru olmasına ayrı olarak itina gösterin.
Lifinizi veyahut kesenizi ayda bir değiştirin.

Lif ve keseyi temizleseniz de üstünde ölü deri parçacıkları kalacaktır. Sıcak ve nemli ortamda bu ürünlerin üstünde bakteri üremesi işten dahi değil. Lif ve kesenizde bu tür bir talihsizliğe mahal vermemek için onları ayda bir değiştirmeye en yüksek ilgi edin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli