YAŞ MAYA İLE YAPILAN MASKELER

Sıradaki içerik:

YAŞ MAYA İLE YAPILAN MASKELER

e
sv

YÜZ TEMIZLIGI IÇIN DOĞAL MASKELER

75 okunma — 01 Mart 2023 16:39
Cildinizin temizliği için evde kendi hazırlayabileceğiniz bazı tarihler vardır. Şimdiki vereceğimiz tarifi anlatıyoruz. Bal ve süt ile yapacağımız bu kür gerçekten cildin temizliği

Cildinizin temizliği için evde kendi hazırlayabileceğiniz bazı tarihler vardır. Şimdiki vereceğimiz tarifi anlatıyoruz. Bal ve süt ile yapacağımız bu kür gerçekten cildin temizliği için çok faydalıdır. Isteğinize göre bu iki ürünün etkisini daha da arttırmak ve daha faydalı hale getirmek için ürün içinde pırasa da kullanabilirsiniz.

Pırasanın beyaz olan baş kısmını doğradıktan sonra bal ve süt ile iyice karıştıralım. Bu maske mizin yapım aşaması bu kadardır. Ise hazırladığımız karışımın nasıl kullanılacağını anlatalım. Hazırladığımız karışımı yüzümüze sürdükten sonra kendimizin belirleyeceği süre kadar bekletip sonrasında yüzümüzü durula ya biliriz. Son yapılan araştırmalara göre uzmanların söylediği şeyler şunlardır: pırasa içeriğinden dolayı cildinize çok iyi gelir.

YÜZ TEMIZLIGI IÇIN ONERILENLER NELERDIR

Sivilceler hem sağlık açısından hem de hoşunuza gitmeyecek görüntü bozukluğundan dolayı önem arz eden konuların en başında bulunmaktadır. Yüzünüzdeki aknelerden kurtulmak için cildinizin sürekli olarak temiz tutulması zorunludur. Yüze yapılan bakımlar yüz temizliği için maske önerileri araştırınız ve bunları kullanmaya aks atmayınız. Yüzünüze bakım yaparken kullanacağınız sabunun veya diğer maddelerin bazlık değerinin olmaması gerekir mutlaka 5.5 pH değerine sahip olmalıdır.

Çünkü Yüzde oluşan akneler yüzdeki yağların Yok edilememesi neden kaynaklanır ve yüzünüzde oluşur. Yüzünüzün yağlı yapısının önüne geçmek ve bu yapıyı kaybetmek için cilt temizliğinizi çok ama çok Önem vermeniz gerekmektedir.

Cildinizi sürekli temiz tutmalı ve sabah akşam yıkamalısınız. Bu yüz yıkama işlemi herkes tarafından alışkanlık haline getirilmesi gereken bir işlemdir. Akşam cilt temizliği yapmadan önce yüzünüzde makyaj varsa makyaj temizlenmeli ve bu temizleme yağsız ürünler ile yapılmalıdır

. Birden çok akne tedavisi bazen olumlu sonuçlar verirken bazen de olumsuz sonuçlar verebilir. Akne tedavisi için sabırlı olmanız gerekir ve diğer akne tedavi yöntemlerine geçmek yarar’dan çok zarar verir. Belirli bir akne tedavisine başladıysanız sonuç olana kadar ona Devam etmeniz sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

Akne tedavisi sırasında yüzünüzde ve cildinizde bulunan sivilcelere Kendini sıkma ya ve patlatmaya çalışmayın. Eğer bunları yaparsanız tedavi sürenizi uzatırsanız nokta Ayrıca cildinizde kalıcı izler oluşturabilme ihtimaliniz de çok yüksektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli